تردمیل توربو فیتنس
تردمیل توربو فیتنس،خرید تردمیل توربو فیتنس،فروش تردمیل توربو فیتنس،تردمیل توربو فیتنس هایپر جیم
ورود اعضا:

نام :
وب :
پیام :
2+2=:
(Refresh)

خبرنامه وب سایت:

دستگاه تردمیل که یک وسیله ورزشی محبوب و پر طرفدار است دارای مزایای زیادی می باشد که ما در اینجا به طور خلاصه چند مورد از آنها را ذکر می کنیم.

مزایای تردمیل

1)ایجاد اندامی متناسب
2)حفظ سلامت بدن
3)بالا بردن کیفیت و بهبود سلامت وضعیت قلب و عروق
4)کالری سوزی و کمک به سرعت بخشی روند لاغری
5)بالا بردن استحکام عضلات و کاهش احتمال آسیب دیدن اندامها در حین کار و فعالیت
6)کمک به گردش خون بهتر بدن
7)انجام فعالیت و تمرین روزانه بدون توجه به شرایط جوی بیرون از خانه
8)امکان استفاده از برنامه های متنوع ورزشی و خسته نشدن از یک برنامه تکراری و روتین
9)صرفه جویی در هزینه ها و زمان
10)امکان استفاده از آن برای تمام اعضا خانواده


ادامه مطلب
نوشته شده در تاريخ دو شنبه 27 ارديبهشت 1395برچسب:, توسط هایپر جیم

ویژگی های تردمیل

در زمان خرید به این ویژگی ها در تردمیل توجه کنید:

موتور تردمیل

قدرت موتور تردمیل های خانگی اصولا بین 1.25 تا 4 اسب بخار توان دارند. که موتورهای 1.25 تا 1.5 به نسبت ضعیفتر هستند و برای بیشتر کاربردها دارای قدرت لازم نیستند،اما برای کاربری های ضعیف تر و افراد سبک وزن امکان استفاده از آنها وجود دارد. برای افرادی که یا پیاده روی میکنند یا بسیار سبک می دوند تردمیل هایی با قدرت 1.75 تا 2 اسب بخار کافی ست ، اما دوندگان موتورهای قوی تر از 2 را برای تمرینات حرفه ای خود انتخاب می کنند. به افرادی که وزن آنها بالاتر از 100 کیلوگرم است، توصیه می شود تردمیلی با حداقل قدرت 2 اسب بخار را انتخاب کنند.البته برخی از تردمیل ها دارای موتور با کیفیت تر از نوع ضعیف تر آنها کم صداترند. پس بسته به مکان قرار دادن تردمیل و نحوه استفاده از آن به این نکته نیز دقت کنید.

تسمه دستگاه

اغلب تردمیل ها تسمه ای به عرض 40 - 50 سانت وطولی معادل 100-150 سانتی متر دارند.برای کسانی که قد بلندی دارند یا از تردمیل برای تمرینات سنگین تر و دویدن استفاده می کنند طول دستگاه اهمیت بسیاری دارد زیرا گام برداشتن بلند و دویدن بر روی دستگاه نیاز به مکان طولی بیشتری برای مانور دارد این افراد معمولا تردمیلی با طول بالای 140 سانتی متر را انتخاب می کنند.

سرعت تردمیل

برای بیشتر کاربران تردمیل دستگاهی که تا سرعت 10 کیلومتر برساعت را پشتیبانی کند کفایت می کند.اما برای دوندگان و کسانی که عادت به دویدن در سرعت های بالا را دارند محصولاتی با سرعت های بیشتر هم وجود دارد حتی تردمیل های خانگی که تا سرعت 20 کیلومتر بر ساعت را نیز ساپورت کند در بازار موجود هستند.

شیب تردمیل

بیشتر تردمیل ها تا شیب 10 تا 20 درصد را پشتیبانی می کنند،و این تنوع شیب به کاربران این امکان را می دهد تا با پیروی از برنامه های متنوع تر ورزشی، کالری بیشتری از دست بدهد.اکثر تردمیل ها دو موتوره هستند و موتور دوم کوچکتر و ضعیف تر و برای کنترل شیب دستگاه می باشد. برخی از تردمیل ها دارای شیب منفی (تا منفی 6%)نیز هستند و برای افرادی که مایل هستند حالت پایین آمدن از تپه را بازسازی کنند استفاده میشود.

قابلیت ضربه گیری دستگاه

ضربه گیری و نرمی تردمیل به استفاده کننده کمک می کند تا علاوه بر احساس راحتی و نرمی حرکت روی دستگاه مفاصلش دربرابر فشار ناشی از ورزش کردن صدمه نبیند.تردمیل فشاری که بر اثر دویدن و پیاده روی در خیابان یا جاده به بدن فرد وارد می شود به میزان چشمگیری (بین 15 تا 40 درصد) کاهش می دهد.در اکثر تردمیل ها این قابلیت به صورت تنظیم پذیر وجود دارد. در نتیجه درجه مورد نیاز ضربه گیری و نرمی برای هر فرد بسته به سلیقه او قابل تنظیم است.

مقاومت تسمه تردمیل

برخی تردمیلها دارای تسمه های 2 تا 4 لایه هستند که این لایه های بیشتر آنها را نسبت به تردمیل هایی با تسمه یک لایه مقاومترمیکند.این تسمه ها با صدای کمتری کار می کنند. در ضمن هرچه غلطکهای دستگاه تردمیل پهن تر باشد عمر تسمه طولانی تر است.


ادامه مطلب
نوشته شده در تاريخ دو شنبه 27 ارديبهشت 1395برچسب:, توسط هایپر جیم

استفاده از تردمیل به عنوان یک وسیله ورزشی به شدت رواج یافته است و مردم به دلیل آگاهی از مزایای زیادش مایل به استفاده از آن هستند. کمبود فرصت وخطرات و آسیب های ناشی از راه رفتن در بیرون از خانه، عمده دلایلی هستند که آنها را به استفاده از تردمیل راغب کرده است.البته افراد، اهداف مختلفی در استفاده از تردمیل دارند برخی به هدف کاهش وزن ورزش میکنند،عده ای برای سلامت سیستم قلبی و عروقی خود،عده ای دیگر برای آمادگی در مسابقات و برخی نیز جهت عضله سازی.

مهم نیست شما به خاطر چه هدفی ورزش می کنید بلکه مهم این است، که با استفاده صحیح از تردمیل و به کارگیری برنامه ای مشخص هدف خود را دنبال کنید.
از تردمیل اگر بطور صحیح و علمی استفاده شود می تواند بهترین وسیله برای یک ورزش امن و ایده آل باشد، اما در صورت استفاده نادرست به زانو و برخی از اندامهای شما آسیب می زند.

اشتباهات ورزش با تردمیل

برخی از اشتباهات رایج در زمان استفاده از تردمیل:

استفاده از تردمیل با پای برهنه و یا کفش نا مناسب:انتخاب کفش خوب در انجام یک ورزش حرفه ای و مفید تاثیر به سزایی دارد،در زمان خرید کفش برای راه رفتن و دویدن بر روی تردمیل باید دقت کنید تا علاوه بر نرمی و سبکی، کفش دارای لایه های اضافی برای ضربه گیری مناسب هم باشد.البته بیشتر تردمیل ها دارای قابلیت ضربه گیری خوبی برای کم کردن فشار و جلوگیری از آسیب به زانو ها هستند اما استفاده از این کفش ها کار شما را راحت تر می کند.

در هنگام ورزش به پای خود نگاه نکنید:برخی از افراد عادت دارند هنگام راه رفتن یا دویدن بر روی تردمیل به پاهای خود نگاه کنند و تصور میکنند این گونه تمرکز بهتری دارند، در صورتیکه بر عکس این قضیه وجود دارد و نگاه کردن به پاها سبب می شود که شما تعادل خود را از دست بدهید و موجب آسیب به مهره های گردن و حتی ایجاد گودی کمر و کمردرد می شود.در این حالت بدن شما برای ورزش کردن وضعیت طبیعی ندارد. هنگام دویدن بر روی تردمیل باید گردن شما مستقیم باشد و به سمت بالا و پایین متمایل نباشد هردو شانه در وضعیت یکسان و سینه رو به جلو باشد. این حالت، وضعیت مناسب دویدن شماست.

کوبیدن پاها زمان فرود:در هنگام استفاده از تردمیل ،باید سعی کنید تا وضعیت طبیعی بدن شما حفظ شود. و همانگونه که در راه رفتن معمولی گام بر می دارید به همان طریق عمل کنید و هنگام فرود از قسمت میانی و جلوی پا استفاده کنید نه پاشنه .کوبیدن پا بر روی دستگاه علاوه بر ایجاد عدم تعادل سبب فشار به زانو ها می گردد.


استفاده از یک برنامه تمرینی تکراری:استفاده از برنامه تمرینی تکرار سبب می شود تا بدن شما به مرور زمان به آن برنامه عادت کند و کالری سوزی به نسبت قبل کمتر شود و نتیجه دلخواه را بر روی بدن شما نداشته باشد. سعی کنید حداقل ماهی یک بار تغییری در ورزش کردن خود ایجاد کنید مثلا از وسیله های دیگر بدنسازی مثل الپتیکال یا دوچرخه ثابت استفاده کنید یا به پیاده روی خارج از خانه بروید.به این ترتیب از فشار طولانی بر روی عضلات یک ناحیه جلوگیری می شود.

برداشتن گامهای بلند:برداشتن گامهای بلند برای این که در زمان کوتاه تر مسافت طولانی تری را طی کنید روش مناسبی نیست و حتی موجب کم شدن کارایی ورزش شما می گردد.وقتی با گامهای بلندتر از حد معمول قدم بر می دارید مانند این است که بر روی دستگاه می جهید این امر انرژی زیادی از شما می گیرد و سبب می شود سریعتر احساس خستگی کنید و مجبور شوید زودتر ورزش را کنار بگذارید. همچنین این عمل احتمال مصدومیت شما را افزایش می دهد.بهتر است در هر ثانیه 3 قدم بردارید. در این حالت در وضعیت نرمال راه رفتن قرار دارید.

قوز کردن به سمت جلو:قوز کردن در هر حالتی برای بدن مضر است و موجب کمر درد و ایجاد قوز در آینده می شود، همچنین تعادل شما را در حین تمرین برهم می زند.سعی کنید بدن خود را محکم نگه دارید و به هیچ سمتی خم نشوید.اگر این عمل برای شما دشوار است پس باید سرعت دستگاه را کمتر کنید.

افراط کردن در ورزش:در انجام تمرینات خود افراط نکنید اگر بعد از تمرین احساس خستگی شدید یا ضعف عضلانی کردید یا دچار طپش قلب شدید. باید در نحوه تمرین کردن خود تجدید نظر کنید، تمرینات طولانی سبب خستگی و دلزدگی افراد می گردد، پس باید حتماٌ برنامه تمرینی مناسب بدن خود را انجام دهید.

به صورت خودکار تمرین می کنید:زمانی که شما یک برنامه تمرینی را مرتباٌ تکرار کنید دیگر اثر کافی را روی بدن شما ندارد،سعی کنید هر هفته قسمتی از تمرین خود را تغییر دهید مثلاٌ اگر قصد دارید این هفته مدت طولانی تری بدوید از سرعت زیاد پرهیز کنید.یا هفته ای که شدت تمرین را بالا می برید زمان را کوتاهتر کنید. به این ترتیب بدن شما با یک شرایط خاص سازگار نمی شود.شما با استفاده از وزنه مخصوص و بستن آن به پا یا با پوشیدن جلیقه وزنه ای می توانید مقاومت تمرین را بالا برده و کالری سوزی را افزایش دهید.


ادامه مطلب
نوشته شده در تاريخ دو شنبه 27 ارديبهشت 1395برچسب:, توسط هایپر جیم

خرید تردمیل و ورزش کردن بر روی آن اولین گزینه پیشنهادی برای کسانی ست که قصد کم کردن وزن و یا ورزش در خانه را دارند. تردمیل به عنوان ورزشی هوازی برای این امر بسیار مناسب محسوب می شود.اما یادگیری نحوه صحیح استفاده از آن نکته ایست که باید به صورت جدی به آن توجه شود تا علاوه بر رسیدن به نتیجه دلخواه، بتوانید از ورزش کردن به شکلی ایمن و مطمئن لذت ببرید.

در هنگام خرید تردمیل به وزنتان دقت داشته باشید:بیشتر کسانی که برای خرید تردمیل به فروشگاه های ورزشی مراجعه می کنند سعی دارند بر اساس بوجه ای که در نظر می گیرند تردمیل خود را انتخاب کنند. در صورتی که این نحوه انتخاب صحیح نیست، تردمیل دستگاهی ست که هنگام خرید باید حتماٌ به نکات فنی آن دقت داشت. از آنجایی که هر تردمیل کارایی های منحصر به فرد خود را دارد و برای افراد با شرایط فیزیکی مختلف ساخته شده است، پس باید در موقع انتخاب به شرایط فنی آن بیش از بودجه توجه کرد، مثلاٌ برای افرادی که وزن بالایی دارند باید تردمیلی با تحمل وزنهای بالاتر، مثلاٌ بیش از 110 کیلوگرم را انتخاب کرد تا کارایی و توانایی لازم را داشته باشد.

دانستنی هایی در مورد استفاده از تردمیل

به حداکثر سرعت تردمیل توجه کنید: تردمیل‌های مدیکال،یکی از انواع تردمیل‌ها هستند که به نسبت انواع دیگر تردمیل ها حساس تر گران قیمت ترند و اصولاٌ برای مصارف پزشکی و بازیابی توانایی افراد در بیمارستانها کلینیک‌های ورزشی و طبی مورد استفاده قرار می گیرند،چون این تردمیلها اصولاٌبرای توانبخشی مورد استفاده قرار می گیرند سرعت پایینی دارند.نوع دیگری از تردمیل ،نوع باشگاهی آنهاست که از بقیه انواع آنها سرعت و توان بالاتری دارند.تردمیل های خانگی نیز برای مصارف شخصی و خانگی مناسب می باشد و به نسبت تردمیل های باشگاهی از لحاظ قدرت و سرعت ضعیف تر هستند.

به کیفیت تردمیل توجه کنید: گاهی اوقات تردمیل های ارزان قیمت و با کیفیت پایین پس از مدتی دچارعدم تعادل و لرزش می شوند و استفاده از آنها در این حالت موجب فشار به مفاصل و زانو می گردد.

قرار دادن تردمیل در مکانی مناسب:سعی کنید اتاقی که تردمیل را در آن قرار می دهید دارای دمای مناسب و همچنین امکان تهویه باشد .همچنین قرار دادن دستگاه در جای تنگ و کنار لوازم برنده و نوک تیز مثل دکوریها و آباژور خطرناک است چون درصورت افتادن کاربر از روی آن موجب بروز حادثه می گردد .


ادامه مطلب
نوشته شده در تاريخ دو شنبه 27 ارديبهشت 1395برچسب:, توسط هایپر جیم

بررسی های آماری نشان می دهد بیشتر افراد در میان وسایل ورزشی خانگی مایل به خرید تردمیل هستند زیرا تردمیل شبیه ساز پیاده روی و دویدن به حالت طبیعی ست که مورد علاقه بسیاری می باشد. با هر بار استفاده از تردمیل بدن شما توانایی بیشتری برای تمرین طولانی تر و سخت تر با این وسیله ورزشی را کسب می کند. نکاتی که باید پیش از خرید تردمیل به آن توجه کرد به شرح ذیل است:

چند توصیه پیش از خرید دستگاه تردمیل

وزن: تردمیل انتخابی شما باید به گونه ای باشد که توانایی تحمل وزنی بیش از وزن شما را داشته باشد، زیرا هنگام دویدن بر روی آن فشار وارده به دستگاه از وزن واقعیتان بیشتر است.

قیمت: از نکات مورد اهمیت در هنگام انتخاب تردمیل قیمت آن است ،حتما توجه کنید تا دستگاه انتخابی شما در رنج قیمت خودش دارای بالاترین کاربرد و بیشترین توانایی ها باشد.

قدرت موتور: از آنجایی که در تردمیل ها موتور دستگاه قسمتی ست که بیشترین کار را انجام می دهد و فشار اصلی بر روی آن است، حتما به هنگام خرید باید به توان آن توجه کرد. مثلاٌ برای کسانی که تقریبا به مدت طولانی از دستگاه استفاده می کنند ترمیلی با موتور 2 تا 3 اسب بخار انتخاب مناسبی است.برای کسب اطلاعات بیشتر و کامل تر در این زمینه می توانید با کارشناسان ماتماس بگیرید.

داشتن گارانتی نیز موضوعی حائز اهمیت محسوب می شود که باید حداقل یک سال باشد.موتور تردمیل هایی که با برق دی.سی کار می کنند معمولاٌ بی صداتر هستند.

ثبات و پایداری تردمیل: دستگاه را پیش از خرید و در فروشگاه امتحان کنید تا بهترین گزینه را انتخاب نمایید.در هنگام دویدن روی دستگاه نباید لرزش و عدم تعادلی در آن احساس کنید.دستگیره ها در تردمیل باید دارای استحکام کافی باشند تا هنگام نیاز بتوان به راحتی از آن استفاده کرد.دقت کنید که طول و عرض صفحه تردمیل به اندازه ای باشد که امکان و فضای کافی فعالیت را به شما بدهد مثلا در حین دویدن که گامهای بلندتری برمی دارید یا برای افراد قد بلندتر طول دستگاه نکته حائز اهمیتی ست.

سعی کنید تردمیلی که انتخاب می کنید دارای برنامه های تمرینی از پیش تعیین شده باشد به این ترتیب هم در حالت های استاندارد تری تمرین می کنید و هم دچار خستگی ناشی از تمرینات تکراری نمی شوید.تنظیم سرعت و شیب دستگاه از روی پنل آن و مشاهده ضربان قلب و مسافت طی شده و مدت تمرین در مانیتور آن امکانات اولیه یک تردمیل خوب است .اگر دستگاه جای نگهداری بطری آب یا وسایل مورد نیاز دیگر مثل حوله را نیز داشته باشد دسترسی راحت تر و بهتری دارید.شما با کمک گرفتن از تجربیات یک مربی خوب می توانید از تمرینی ایده آل و بدون مشکل لذت ببرید.اما اگر به این موارد دسترسی ندارید می توانید با استفاده از کتاب یا ویدئوی راهنمای تمرینات با نحوه و شدت صحیح تمرین در هر دوره آشنا شوید.

صدای دستگاه: حتماٌ هنگام خرید تردمیل به این نکته توجه داشته باشید که قصد استفاده از آن را در کجای خانه و چه زمانی دارید .اگر هنگام ورزش می خواهید تلویزیون تماشا کنید یا قصد دارید زمانی ورزش کنید که سایر اعضای خانواده خواب هستند سر و صدای آن نباید به گونه ای باشد که نتوان در این مواقع از آن استفاده کرد.

فضای مورد نیاز: حتما مکانی که قصد قرار دادن تردمیل در آن را دارید اندازه گیری کنید زیرا ممکن است مدلی که در فروشگاه به نظر شما کوچک است در مکان مورد نظر شما جای نگیرد و حتما به جا به جا کردن آن نیز دقت داشته باشید.

مقایسه تردمیل های موتور دار و بدون موتور: بدلیل اختلاف قیمت زیاد بین تردمیل های موتور دار و تردمیل های معمولی برخی از افراد ترجیح می دهند تردمیل معمولی و با قیمت پایین تر را خریداری کنند.غافل از اینکه این تردمیل ها دارای مشکلات زیادی می باشند. تردمیل بدون موتورمعمولا اگر در وضعیت بیشترین حد شیب خود نباشد قابل جابه جایی نیست و در حین حرکت نیز قابلیت تنظیم شیب را ندارد.همچنین نسبت به نوع موتور دار از قدرت و استحکام کمتری نیز برخورداراست.

تعیین هدف در استفاده از تردمیل: شما باید پیش از شروع تمرینات خصوصاٌ در اجرای برنامه های طولانی مدت تعیین هدف کنید یعنی مشخص کنید که هدف شما از اجرای این تمرینات کاهش وزن است ؟یا آماده کردن بدن برای شرکت در مسابقات؟ یا هدف بدنسازی و تولید عضله دارید؟شاید هم برای تمدد اعصاب و دوری از تنش ها ورزش می کنید.

اگر سعی کنید اهداف خود را کاملاٌ تعیین نمایید و در صورت امکان آن را مکتوب کنید و طبق آن برای فعالیت خود برنامه ریزی کنید راحتتر و سریع تر پیشرفت خواهید کرد.اگر هدف شما بلند مدت است و دستیابی به آن طولانی ست.حتما آن را به اهداف کوتاه مدت تر تقسیم کنید که دسترسی به آن راحت تر باشد و انگیزه ادامه تمرینات را داشته باشید.مثلا اگر قصد دارید در مدت یکسال 10 کیلو کاهش وزن داشته باشید،تصمیم بگیرید که در هر ماه 1 کیلوگرم وزن کم کنید در این صورت برای خود هدف یک ماهه تعیین کرده اید که دستیابی به آن نیز ساده تر است.

پس تعیین هدف در انتخاب و نوع تمرین و رسیدن به آن بسیار موثر است.

بعضی از اهداف تمرین با تردمیل به شرح زیر است:

- کاهش استرس و تنش روزانه
- کالری سوزی و کم کردن وزن
- تناسب اندام و عضله سازی
- افزایش سطح انرژی بدن
- بالابردن کیفیت فعالیتهای ورزشی
- افزایش توانایی بدن و قلب وعروق
- حفظ کردن وزن مناسب بدن
- تقویت عضلات ران و پا
- اصلاح کیفیت و برنامه خواب


ادامه مطلب
نوشته شده در تاريخ چهار شنبه 22 ارديبهشت 1395برچسب:, توسط هایپر جیم

امروزه اغلب مردم به دلیل مشغله زیاد فرصت رفتن به دامن طیبعت یا باشگاه ورزشی را ندارند. بنابراین به این فکر می افتند یک باشگاه کوچک ورزشی در منزل خود مهیا کنند و در محیط امن خانه به فعالیت ورزشی بپردازند. اما معمولا در انتخاب دستگاه ورزشی مناسب دچار تردید می شوند. اغلب آن ها از خود می پرسند تردمیل یا دوچرخه ثابت؟ در حالیکه وسایل دیگری همچون الپتیکال نیز وجود دارد. اما این دو وسیله ورزشی بسیار پرطرفدار هستند.

دوچرخه ثابت و تردمیل هر دو وسایل ورزشی مفید و کارآمدی به حساب می آیند و هر کدام مزایای خاص خود را دارند. مثلا تردمیل دستگاهی است که الگوی راه رفتن را برای انسان شبیه سازی می کند. شما با این وسیله بدون اینکه یک قدم از منزل خود فاصله بگیرید، می توانید چند کیلومتر پیاده روی کنید. ضمن اینکه اغلب تردمیل ها در صفحه نمایش خود ضربان قلب، زمان، سرعت، مسافت طی شده و مقدار کالری سوزانده شده را نشان می دهند و کاربر می تواند با استفاده از این اطلاعات مفید یک الگوی ورزش مناسب را در پیش بگیرد. حتی افرادی که از بیماری خاصی رنج می برند، می توانند الگوی ورزشی خود را با نسخه پزشک هماهنگ کنند.

تردمیل بهتر است یا دوچرخه ثابت؟

تردمیل وسیله مناسبی برای افراد سالمی است که می خواهند ورزش هوازی انجام بدهند. اما بیمارانی که دردهای مزمن زانو، دیابت، فشار خون بالا و مشکلات قلبی –عروقی دارند، می بایست در مورد استفاده از این وسیله با پزشک خود مشاوره کنند. کسانی هم که به درد جلوی زانو مبتلا هستند، نباید با هیچ نوع دوچرخه ای چه ثابت و چه متحرکت، ورزش کنند. پیاده روی برای این گونه افراد بسیار مفید است و می توانند بر روی تردمیل به آهستگی راه بروند.

البته دوچرخه ثابت هم فواید بسیاری دارد. گرچه مقدار حداکثر اکسیژن مصرفی، که فاکتور مهمی در بهبود عملکرد قلبی- عروقی بدن است، در تردمیل بیش از دوچرخه ثابت می باشد، اما دوچرخه ثابت فضای بسیار کوچکی اشغال می کند و سر و صدای کمتری هم دارد. علاوه بر این ها دوچرخه ثابت برای افراد مبتلا به درد های اسکلتی و آرتروز زانو مناسب تر است.

دوچرخه ثابت در مقایسه با پیاده روی و دویدن بر روی تردمیل به نسبت کمی ظرفیت هوازی را افزایش می دهد. به همین خاطر در بحث چربی و سوزی و لاغری هیچ مزیتی نسبت به تردمیل ندارد. اما برای کسانی که قصد دارند عضله های لگن، ساق پا و چهار سر ران خود را تقویت کنند، وسیله بسیار مناسبی محسوب می شود. ضمن اینکه اگر دوچرخه سوار در حین ورزش، دسته های دوچرخه را به درستی در دست بگیرد، اندام فوقانی، یعنی عضلات قفسه سینه و شانه نیز درگیر می شوند.

اغلب دوچرخه های ثابت، مگنتی دارند که مقاومت دستگاه را تنظیم می کند. بنابراین با این وسیله می توان شدت تمرین را به موقع کاهش و افزایش داد. افراد مسنی که می خواهند از دوچرخه ثابت استفاده کنند، بهتر است تمرین خود را در 30 دقیقه ادامه بدهند و این 30 دقیقه را به 3 قسمت 10 دقیقه ای تقسیم کنند. چون لزومی ندارد یک فرد مسن به طور مداوم به مدت 30 دقیقه رکاب بزند.

اگر بخواهیم دوچرخه ثابت را با دوچرخه متحرک مقایسه کنیم، باید بگوییم دوچرخه ثابت بسیار ایمن تر از دوچرخه متحرک است. به همین دلیل افرادی که پوکی استخوان، مشکلات ارتوپدی، تعادلی و کم بینایی دارند و همچنین زنان باردار بهتر است از دوچرخه ثابت استفاده کنند. اگر فردی که پوکی استخوان دارد از روی دوچرخه معمولی به زمین بیفتد با صدمات جبران ناپذیری مواجه می شود. بنابراین دوچرخه متحرک برای بسیاری از افراد خطرناک است.

اما افرادی که زانوی خود را به تازگی مورد عمل جراحی قرار دادند و کسانی که مشکل درگیری کشک زانو با استخوان ران دارند، بهتر است حتی در مورد استفاده از دوچرخه ثابت نیز با پزشک متخصص ارتوپد مشورت کنند. این افراد اگر زاویه پا را با رکاب درست تنظیم کنند استفاده از این وسیله آسیبی به آن ها نمی زند. ولی خم کردن بیش از حد زانو می تواند برایشان مشکل ساز باشد.

در هنگام استفاده از دوچرخه ثابت، این وسیله باید برای قد و اندازه بدن کاربر تنظیم بشود. فاصله زین تا زمین، رکاب ها و دسته ها باید مناسب باشد. افراد تازه کار نباید در یکی دو هفته اول مقاومت دستگاه را تغییر بدهند. بعد از گذشت این زمان طبق برنامه ای که دارند پیش بروند. سایز دوچرخه نیز برای کاربر اهمیت دارد. در هنگام خرید دقت فرمایید؛ دوچرخه ای انتخاب کنید که برای وزن شما مناسب باشد.

اگر در هنگام رکاب زدن کشاله ران هایتان دچار درد می شود می توانید شورت بالشتک دار بپوشید. قبل از ورزش حتما کفش مناسب به پا کنید. کفش دوچرخه سواری نباید کف نازک ونرمی داشته باشد. کف سفت کفش فشار را در سطح پا پخش می کند. زین دوچرخه را طوری تنظیم کنید که وقتی رکاب ها در پایین ترین نقطه قرار دارند، زانو کمی خم باشد.

رکاب زدن را به آرامی شروع کنید. به تدریج مقاومت و سرعت را افزایش بدهید. گاهی با بالاترین سطح مقاومت دستگاه کار بکنید. این حالت ورزشی شبیه به تپه نوردی را برای شما شبیه سازی می کند. گاهی روی دوچرخه ثابت بایستید و رکاب بزنید.

همیشه قبل از ورزش با حرکات کششی پویا و آرام ورزش کردن، بدن خود را گرم کنید و پس از اتمام تمرین نیز با حرکات کششی ایستا سرد کنید. چند ورزش ساده مثل طناب زنی و دارز و نشست را هم در کنار ورزش با دوچرخه ثابت انجام بدهید تا هر چه سریع تر به نتایج مطلوب دست پیدا کنید.


ادامه مطلب
نوشته شده در تاريخ چهار شنبه 22 ارديبهشت 1395برچسب:, توسط هایپر جیم

تردمیل در مقایسه با سایر وسایل ورزشی یکی از دستگاههای پر کاربرد خانگی ست و با وجود این که کار با آن بسیار ساده است خیلی از افراد به طور صحیح از آن استفاده نمی کنند. امروزه استفاده از تردمیل به قدری رایج شده است که بیشتر مردم وقتی تصمیم به کاهش وزن و ورزش در خانه را می گیرند اولین گزینه انتخابی آنها دویدن یا پیاده روی بر روی تردمیل است.البته تردمیل به علت اینکه دستگاهی هوازی ست برای این منظور انتخاب مناسبی می باشد.

در این مقاله قصد داریم که بررسی کنیم تردمیل تا چه میزان در کاهش وزن موثر است و و برای رسیدن به هدف چه مدت و با چه شدتی باید ورزش کرد.

برخی از پزشکان متخصص در این زمینه معتقدند که هر نوع ورزش هوازی از قبیل تردمیل بیش از سایر حرکات ورزشی بر روی کاهش وزن افراد موثر است. اگر قصد دارید برای سلامتی یا تناسب اندام ورزش کنید، باید حداقل مدت ورزش کردن شما 15 تا 20 دقیقه باشد و تمرینی که انجام می دهید اکثر عضلات شما یا لااقل عضله های اصلی بدنتان را وادار به حرکت کند. تردمیل از این لحاظ گزینه مناسبی ست. شدت ورزش کردن هم باید به نحوی باشد که ورزشکار به نفس نفس بیفتد اما در حد متعادل(نه خیلی شدید و نه خیلی کند).

اگر می خواهید تردمیل را برای انجام هدف خود انتخاب کنید باید گزینه های ذکر شده در پاراگراف بالا را در خصوص تمرین با آن اجرا کنید تا به نتیجه مطلوب برسید، یعنی به مدت 20دقیقه با شدت و سرعت متوسط ورزش کنید (به گونه ای که در حین ورزش بتوانید سوت یا حرف بزنید) و سعی کنید بیشتر عضلات خود را درگیر کنید.اگر در زمان استفاده از آن به این نکات توجه کنید می تواند برای شما ورزشی مفید باشد.

تردمیل و باید ها و نبایدهای استفاده از آن/تردمیل بخریم آیا؟

همانطور که استفاده از این وسیله ورزشی برای بدن خوب است اگر در حین استفاده یا خرید آن به چند نکته ساده توجه نکنید می تواند به بدن شما آسیب هم برساند.مثلا اگر در هنگام خرید دقت نشود و تردمیل نامناسبی انتخاب کنید ، بدون گرم کردن بدن شروع به ورزش با شدت بالا کنید، قبل از سرد کردن بدن از آن پیاده شوید، هنگام ورزش پا برهنه باشید و یا از کفش و لباس مناسب استفاده نکنید در این صورت این حرکات نه تنها ورزش را برای بدن مفید نمی کند بلکه می تواند به آن صدمه نیز بزند.

همچنین استفاده از این وسیله ورزشی برای کودکان و سالمندان و یا کسانی که به دلایل مختلف دچار عدم تعادل هستند توصیه نمی شود و استفاده از تردمیل می تواند برای آنها خطرساز شود اما بقیه افراد به راحتی می توانند با استفاده از آن ورزشی سالم و جذاب را انجام دهند. پس هنگام استفاده از تردمیل دقت کنید تا جهت جلوگیری از فشار و ضربه به قسمت تحتانی بدن حتما در هنگام دویدن بر روی نرمه پا فرود کنید نه پاشنه آن البته تردمیل تا حد زیادی فشار ناشی از دویدن را کم می کند به همین خاطر دویدن بر روی آن به نسبت زمین ساده تر است و خستگی و فشار کمتری به دنبال دارد.

در کل افراد بعد از سن 50 سال کم کم در بینایی و شنوایی ضعیف ترمی شوند و این روند به صورت کند ادامه پیدا می کند تا در سنین بالا دچار عدم تعادل در وضیت جسمی خود می شوند و همین امر استفاده از تردمیل را برای آنها مشکل می کند.

همانطور که پیش از این هم ذکر کردیم ورزش با تردمیل باید با شدت و سرعت متوسط انجام گیرد و بالا رفتن ضربان قلب تنها مجاز است تا به 80 در صد ماکسیمم حالت خود برسد ،اما می توانید در صورت توانایی بدن مدت تمرین خود را افزایش دهید.

براساس نظر سازمان بهداشت جهانی، ورزش صحیح و مناسب برای بدن ورزشی ست که شخص بعد از انجام آن احساس شادی و نشاط کند و دچار خستگی و فشار زیاد نشود،اگر فردی پس از انجام حرکات ورزشی دچار ضعف و خستگی زیاد شد در واقع در انجام ورزش افراط کرده و به جسم و روح خود صدمه زده است.

امروزه به دلیل ماشینی تر شدن زندگی و همچنین کمبود وقت آزاد برای انجام ورزش و فعالیت بدنی و اینکه اکثر افراد به خاطر شرایط زندگی و کار خود ساعتها در پشت میز ادارات نشسته و هیچگونه فعالیتی ندارند ، همچنین خوردن غذاهای آماده و فست فود سبب افزایش وزن و چاقی در افراد و بروز بیماری هایی از جمله فشار و قند خون شده است.

چون این نحوه زندگی برای افراد وقتی باقی نمی گذارد تا به باشگاه بروند یا در طبیعت ورزش کنند، استفاده از وسایل ورزشی خانگی نظیر تردمیل،دوچرخه ثابت و الپتیکال در کاهش وزن و کسب سلامتی قطعاٌ مفید می باشد.

در واقع از آنجایی که تردمیل یک ورزش هوازی محسوب می شود و استفاده از آن مصرف اکسیژن بدن را بالا برده و سبب افزایش ضربان قلب تا 2 یا حتی 3برابر می شود و متابولیسم را بیشتر میکند بسیارمفید است.

البته حتما توجه داشته باشید که هنگام راه رفتن و دویدن بر روی تردمیل نباید دستگیره‌های آن را نگه دارید. زیرا زمانی که بر روی تردمیل می دوید ، حالت بدن شما باید شبیه زمانی باشد که بر روی زمین می دوید (قسمت بالایی بدن و دستها هم به سمت جلو و عقب در حرکت باشد) اما زمانی که دستگیره ها را می گیرید فقط قسمت تحتانی بدن حرکت می کند و همین امر علاوه بر اینکه تاثیر ورزش و کالری سوزی را در بدن شما کم می کند سبب عدم تعادل نیز می گردد. وقتی که بر روی تردمیل راه می‌رویم و یا می‌دویم باید تمام فرم بدن به شکل زمانی باشد که برروی زمین ورزش می کنید.در زمان استفاده از تردمیل مانند سایر ورزش های دیگر انجام دم و بازدم صحیح را فراموش نکنید.

استفاده از تردمیل راه های مختلفی دارد اما یکی از روش‌های ساده و پر کاربرد استفاده از آن روش پلکانی است، که حدود 30 دقیقه زمان نیاز دارد در این حالت به صورت پلکانی در هر یک دقیقه یک درجه سرعت تمرین خود را بالا ببرید.به عنوان مثال اگر با سرعت 2 شروع به حرکت می کنید در هر دقیقه یک پله افزایش سرعت دهید تا سرعت شما به 10 برسد و پس از آن هم به صورت منفی در هر دقیقه 1 پله سرعت را کاهش دهید تا دوباره به حالت اولیه باز گردید، این روش به علت اینکه کم کم بدن را آماده سرعت بالا می کند هم ساده و بدون فشار است و هم برای کالری سوزی و کاهش وزن بسیار مفید و طرفداران بسیاری دارد

یکی از روشهای دیگر تمرین با تردمیل روش پلکانی نامنظم است.در این حالت بعد از گرم کردن بدن به مدت 5 دقیقه ، ابتدا از سرعت کم بر روی تردمیل راه‌ میروید سپس بعد از یک دقیقه به اندازه 2 یا 3 پله سرعت را بالا ببرید( 2 دقیقه با همان سرعت بدوید ) سپس دوباره چند درجه سرعت را کاهش و همین روال را چندین بار تکرار کنید، این افزایش و کاهش سرعت سبب می‌شود تا ضربان قلب شما بالا رفته موجب افزایش متابولیسم بدن می شود وچربی‌سوزی را هم افزایش می دهد.

تردمیل ورزشی است که به دلیل داشتن امکان نمایش ضربان قلب به شما کمک می کند تا از صحیح بودن نحوه ورزش خود اطمینان حاصل کنید زیرا اطلاع از تعداد ضربان قلب در طول تمرین میزان فشار وارد شده بر بدن را نشان می دهد و به شما کمک می کند تا در صورت نیاز برنامه تمرینی خود را اصلاح کنید.

با توجه به اینکه شرایط بدنی هر فرد با دیگری متفاوت است میزان چربی سوزی و افزایش متابولیسم در بدن هر شخص به نسبت ضربان قلب او با شخص دیگر متفاوت است. پس نیاز است تا هرکس از تعداد ضربان قلب خود در حین تمرین و ارتباط آن با شدت تمرینی که انجام می دهد آگاه باشد تا به نتیجه درستی در تمرینات خود برسد.

یک فرمول برای اینکه بدانیم اگر تعداد ضربان قلب ما چقدر باشد در بدن مان چربی سوزی صورت می گیرد:

سن خود را از عدد 220 کم ‌کنید و هر عددی که حاصل شد باید تعداد ضربان قلبتان در مدت تمرین به 80 تا 90 درصد عدد حاصله برسد.

ورزش کردن با تردمیل در ابتدای صبح و قبل از خوردن صبحانه قند خون را به پایین ترین حد میرساند. بنابراین در این زمان استفاده از آن سبب افت فشار و قند خون شما میشود. در کل انجام هیچ ورزشی قبل از خوردن صبحانه توصیه نمی گردد.بنابراین بهتر است اول صبحانه بخورید تا قند از دست رفته بدن شما در طول شب جبران شود سپس شروع به ورزش کنید،زیرا هدف از ورزش کردن ابتدا به دست آوردن سلامتی ست سپس کاهش وزن و مسائل دیگر.

ورزش کردن با استفاده از تردمیل برای کاهش وزن و سلامت بدن بسیار مفید می باشد اما خوب است اگر پیش از استفاده از آن از اندازه آمادگی بدن خود توسط متخصص اطمینان حاصل کنید و در مورد شدت و نحوه و زمان تمرین با مربی یا کارشناس ورزشی مشورت نمایید تا با اطمینان خاطر بیشتر و صحیح ترین نحو به انجام ورزش بپردازید و از آن لذت ببرید.


ادامه مطلب
نوشته شده در تاريخ چهار شنبه 22 ارديبهشت 1395برچسب:, توسط هایپر جیم

این روزها استفاده از تردمیل بسیار متداول شده است. چون دویدن بر روی این دستگاه قابل دسترسی و راحت تر از دویدن در خارج منزل است. برای دویدن در بیرون منزل شما باید زمان مناسبی را در نظر بگیرید و اگر شرایط آب و هوایی اجازه داد بروید و بدوید. اما تردمیل خانگی همیشه در منزل شماست. محدودیت زمان و شرایط جوی از بین می رود. ضمن اینکه دویدن در محیط خارج با خطرات احتمالی همراه است. شما هر وقت از شبانه روز که اراده کنید بر روی تردمیل خود می روید و ورزش می کنید.

روش صحیح استفاده از تردمیل

بعضی از افراد با کار بر روی این دستگاه به دنبال کاهش وزن هستند و بعضی دیگر می خواهند سیستم قلبی- عروقی و عضلات بدن خود را تقویت کنند.

به هر حال با هر هدفی که ورزش می کنید، باید نحوه درست ورزش کردن را بدانید. زیرا حرکات اشتباه در هر ورزشی و با هر دستگاهی می تواند به عضلات و مفاصل بدن آسیب برساند.

حتما در هنگام دویدن و ورزش با تردمیل کفش و لباس مناسب به پا داشته باشید. هیچگاه بدون کفش بر روی این وسیله ندوید.

هرگز گرم کردن قبل از ورزش و سرد کردن پس از آن را فراموش نکنید.

ابتدای تمرین به مدت 5 دقیقه با سرعت 3 کیلومتر در ساعت راه بروید. سپس سرعت را به 7 کیلومتر در ساعت برسانید و یک دقیقه در این حالت بدوید. سپس سرعت را تا 4 کیلومتر در ساعت کاهش بدهید. 3 دقیقه با همین سرعت راه بروید. اگر اهل عرق کردن باشید، عرق ملایمی بر روی پوستتان می نشیند و این یعنی بدن شما گرم شده و می توانید طبق برنامه پیش بروید.

گرم نکردن قبل از کار با تردمیل در سرعت های زیاد موجب کشیدگی تاندون ها و عضلات پا می شود.

اگر مشکل زانو ندارید 2 درجه به تردمیل خود شیب بدهید. با اینکار شرایط راه رفتن و دویدن در فضای بیرون را برای خود شبیه سازی می کنید.

در هنگام راه رفتن یا دویدن بر روی تردمیل حواستان باشد یک نوار پهن در زیر پای شما در حال حرکت است. نباید اجازه بدهید پاهایتان تحت تاثیر حرکت این تسمه به عقب کشیده شود چون این کشیدگی به تاندون ها، رباط ها، عضلات پا، مفاصل لگن و کمر آسیب می رساند. باهر گام باید سعی کنید تسمه کف تردمیل را به عقب هل بدهید. درست مانند وقتی بر روی زمین راه می روید. وقتی روی زمین قدم برمی دارید این پاهای شما است که به زمین نیرو وارد می کند و شما را به جلو می راند. روی تردمیل هم باید به همین صورت عمل کنید. شما به تسمه نیرو وارد کنید و نگذارید حرکت آن شما را به عقب بکشد.

اگر سرعت چرخش نوار یا همان دستگاه بیش از توان دویدن شما باشد امکان برداشتن گام های اشتباه بیشتر می شود. بنابراین در جلسات اول با سرعت کم پیش بروید و کم کم سرعت را افزایش بدهید.

سعی نکنید قدم های بلند بردارید. قدم های بلند ایجاد کشیدگی می کند. گام برداشتن درست روی تردمیل، به این صورت است که قدم های کوتاه اما با تکرار بردارید.

به دستهای خود تکیه ندهید. روی تردمیل مانند دویدن روی زمین باید دست ها رها باشند و هماهنگ با حرکت پا به جلو و عقب بروند.


ادامه مطلب
نوشته شده در تاريخ دو شنبه 20 ارديبهشت 1395برچسب:, توسط هایپر جیم

تردمیل، وسیله ورزشی پر طرفداری است. اما ضمن استفاده از این وسیله یا هر دستگاه ورزشی دیگری باید نکاتی را رعایت کنید که هرگز از کار با آن دستگاه پشیمان نشوید. انجام این تمهیدات وقت زیادی از شما نمی گیرد، اما خیلی به نفع تان است.

 نکات ایمنی در هنگام ورزش با تردمیل

ابتدا با چگونگی عملکرد و کنترل دستگاه آشنا بشوید.

از فروشنده یا مربی اطلاعات کافی کسب کنید. محل دکمه خاموش و روشن ، تنظیم شیب، و در صورت وجود توقف اضطراری رابدانید.

محل ایمنی دستگاه را پیدا کنید و آن را مورد استفاده قرار بدهید.معمولا این دکمه در وسط صفحه قرار دارد.

با سرعت مناسب بدوید. قبل از ایستادن روی دستگاه برنامه کنترل دستی را در حالت فعال بگذارید. ابتدا با سرعت 3 تا 5 کیلومتر ورزش خود را شروع کنید.

در شروع کار دسته ها را بگیرید. وقتی به حرکت تسمه زیر پایتان عادت کردید دسته ها را ول کنید و دست ها را با حرکات پا هماهنگ سازید. درست مثل راه رفتن معمولی.

سرعت را ناگهان بالا نبرید تا تعادلتان به هم نخورد. در هنگام افزایش سرعت، یک در جه یک درجه بالا بروید و با هر درجه چند گام بردارید تا ریتم راه رفتنتان با دستگاه هماهنگ شود.

حتما قبل از شروع ورزش بدن خود را گرم کنید و با برنامه پیش بروید.

وقتی با کار بر روی دستگاه عادت کردید، تمرینات اینتروال را آغاز کنید. یعنی چند دقیقه سرعت خود را بالا ببرید و بعد استراحت پویا داشته باشید. با سرعت کم راه بروید. در هنگام ورزش یک بطری آب و حوله دم دست خود بگذارید و هر چند دقیقه یک بار آب بنوشید وعرقتان را خشک کنید تا دچار گرمازدگی و کم آبی بدن نشوید.

در حین ورزش دم و بازدم عمیق داشته باشید. بافت ها به اکسیژن تازه نیاز دارند. در غیر این صورت پس از ورزش دچار گرفتگی، کوفتگی و اسپاسم خواهید شد.


ادامه مطلب
نوشته شده در تاريخ دو شنبه 20 ارديبهشت 1395برچسب:, توسط هایپر جیم

آیا می دانید به چه نوع ورزشی ایروبیک گفته می شود؟ وقتی فعالیت یا تمرینی بتواند تپش قلب انسان را افزایش بدهد، به آن فعالیت ورزش ایروبیک می گویند. ورزش ایروبیک عملکرد قلبی- عروقی و تنفسی بدن را بهبود می بخشد. این که هر فرد در چه زمانی از تمرین به این مرحله برسد، بستگی به آمادگی جسمانی او دارد. هر چه ورزشکار حرفه ای تر باشد، ضربان قلبش دیرتر بالا می رود. در نتیجه برای تسریع این فرآیند می بایست شدت تمرین را افزایش بدهد.

در تمرینات ایروبیک معمولا عضلات بزرگ بدن درگیر می شوند. بعضی از متخصصین ورزش معتقدند، ورزش ایروبیک می بایست به حالت ریتمیک باشد یا حداقل 12 دقیقه از آن به صورت ریتمیک و موزون پیش برود. ورزش ایروبیک جز فعالیت های هوازی محسوب می شود. با این تعریف پیاده روی، دو، دوچرخه سواری، اسکی، اسکیت و حتی تنیس می تواند نمونه هایی از ورزش ایروبیک باشند. البته ریتمیک بودن بعضی از آن ها قابل بحث است. اما دویدن و راه رفتن به صورت ریتمیک بر روی دستگاه تردمیل کار سختی نیست.

ایروبیک با تردمیل

کافی است در هنگام این ورزش به یک موزیک تند گوش بدهید و سعی کنید گام هایتان با ریتم موزیک هماهنگ شود. در این صورت بدون شک شما در حال ورزش ایروبیک هستید.
چند نکته مهم را در هنگام دویدن بر روی تردمیل هرگز از یاد نبرید. اگر اضافه وزن یا سابقه مصدومیت دارید، باید محتاط باشید. نواحی آسیب دیده بدن نباید تحت فشار قرار بگیرند.

افراد آسیب دیده قبل از هر ورزشی می بایست با پزشک متخصص فیزیولوژی یا مربیان حرفه ای مشورت کنند. افراد چاق هم بهتر است در ابتدا تمریناتی با شدت کم داشته باشند و به تدریج با کم شدن وزنشان بر شدت تمرین ها بیفزایند.

زمان ورزش ایروبیک بین 10 تا 60 دقیقه متغیر است که باز هم به آمادگی جسمانی ورزشکار و هدف او بستگی دارد. اگر در ورزش به دنبال چربی سوزی و لاغری هستید باید تمرین را بیش از 30 دقیقه ادامه بدهید. البته نباید تمام مدت با آخرین توان روی تردمیل بدوید. تمرینات با وقفه بهترین نوع ورزش کردن هستند. این روش متابولیسم بدن را افزایش می دهد.

سعی کنید حداقل 6 جلسه در هفته ورزش ایروبیک انجام بدهید. آنچه در انجام این تمرینات حائز اهمیت است، استمرار، تکرار، افزایش مدت تمرین و افزایش دشواری آن است.

قبل از شروع هر جلسه تمرین با نرمش یا راه رفتن به آهستگی بر روی تردمیل بدن خود را گرم کنید. مرحله گرم کردن 5 تا 10 دقیقه زمان می برد.

بعضی از خانم ها تصور می کنند اگر با دستگاه های بدن سازی و وزنه کار کنند، بدنشان عضلانی می شود. در حالیکه این طور نیست. به دلیل اختلاف هورمون بین بدن خانم ها و آقایان، بدن خانم ها مانند مردها عضلانی نمی شود.هورمون تستوسترون نقش تعیین کننده ای دارد. این هورمون در بدن زنان کم است. خانم ها با ورزش ایروبیک می توانند بدن خود را سفت کنند.

نکته جالب اینکه تحقیقات نشان داده ورزش ایروبیک موجب افزایش نوعی پروتئین در بدن می شود که اشتها را کم می کند. افرادی که 3 ماه مدام به انجام این گونه ورزش ها بپردازند حجم قابل توجهی از چربی های بدن خود را از دست می دهند؛ به شرط اینکه رژیم غذایی مناسبی داشته باشند. محققان دریافتند کاهش میل به مواد غذایی و کاهش توده بدنی با نوعی پروتئین در بدن به نام نوروتروپین در ارتباط است. این پروتئین سوخت و ساز را افزایش می دهد و باعث کاهش وزن می شود. اگر فردی 3 ماه مداوم با تردمیل یا هر نوع وسیله ای که زمینه ورزش ایروبیک را فراهم می آورد، کار کند، این پروتئین در خون او افزایش پیدا می کند. در نتیجه شاخص توده بدنی فرد کاهش خواهد یافت.


ادامه مطلب
نوشته شده در تاريخ دو شنبه 20 ارديبهشت 1395برچسب:, توسط هایپر جیم

با توجه به تغییر شرایط آب و هوایی از جمله سرد و گرم شدن آن و همچنین آلودگی در بیشتر شهرها، بسیاری از افراد ترجیح می دهند به جای ورزش و پیاده روی در بیرون از منزل از تردمیل یا سایر وسایل ورزشی خانگی استفاده کنند. به این ترتیب تمام افراد خانواده می توانند کنارهم باشند و شاید حتی با ورزش کردن فردی در منزل سایر اعضاء نیز به ورزش کردن ترغیب شوند.

دویدن بر روی تردمیل با دویدن بر روی زمین متفاوت است، چون در هنگام دویدن معمولی تنظیم سرعت در هر زمان دست خود فرد است اما در تردمیل اجازه تغییر سرعت در هر لحظه وجود ندارد.همچنین با استفاده از تردمیل شما می توانید اطلاعاتی در خصوص شرایط بدنی خود در حین دویدن و نوع و شدت تمرین را مشاهده کنید،این اطلاعات شامل تعداد ضربان قلب، تنفس، سرعت فرد در هنگام دویدن و مسافت طی شده است که شخص می تواند جهت بررسی و مقایسه شریط بدنی خود در هر دوره از آن استفاده کند.

عده ای عقیده دارند که استفاده از تردمیل سبب آسیب دیدگی و زانو درد می شود، اما باید توجه داشت که این نکته اصلاٌ درست نیست در واقع باید گفت نه تنها تردمیل بلکه دویدن و راه رفتن بر روی زمین با سرعت زیاد هم، چون جزء ورزش های با فشار بالا هستند برای افرادی که دچار آرتروز، سایدگی مفاصل و غضروفها، مشکلات در نواحی ستون فقرات، زانو های پرانتزی و همچنین کسانی که تحت عمل های دیسک کمر و تعویض مفاصل قرار گرفته اند و افرادی که به طور مکرر دچار پیچ خوردگی پا می شوند مضر است. به جز این اشخاص تمام افراد می توانند با رعایت نکات ایمنی و استفاده از کفش مناسب از تردمیل استفاده کرده و از مزایای ورزش کردن با آن بهره مند شوند.

12 نکته مهم برای دویدن روی تردمیل

چند نکته مهم برای دویدن بر روی تردمیل

*همیشه هنگام پیاده روی یا دویدن بر روی تردمیل از کفش مناسب استفاده کنید، هیچگاه با پای برهنه بر روی تردمیل ورزش نکنید زیرا سبب آسیب دیدگی و سوختگی پاهای شما می شود.

*هنگام شروع و پایان حرکت بر روی تردمیل با سرعت آهسته راه بروید تا بدن شما آمادگی لازم را پیدا کند.

*هر زمانیکه در حین تمرین احساس ضعف یا سرگیجه کردید سریعاٌ تمرین را متوقف کنید تا از آسیب رسیدن به بدن شما جلوگیری شود .

*همیشه گیره ایمنی دستگاه را به خود وصل کنید.

*برای گرم کردن بدن در ابتدای تمرین و سرد کردن آن در انتها حتما راه رفتن با سرعت کم را انتخاب کنید.

*نگاه داشتن دستگیره تردمیل در حین دویدن سبب عدم تعادل و آسیب شما می شود، پس هرگز هنگام دویدن دستگیره را نگه ندارید.اگر دویدن بدون نگه داشتن دستگیره برای شما مشکل است باید سرعت حرکت خود را کم کنید.

*هیچوقت به طور ناگهانی از دستگاه پایین نیایید،صبر کنید تا دستگاه کاملاٌ توقف کند.

*در حین تمرین ، پس از مدتی برنامه شیب و سرعت دستگاه را تغییر دهید تا بدن شما به یکنواختی یک تمرین عادت نکند در غیراین صورت نتیجه دلخواه خود را نمی گیرید.

*همیشه بر روی سینه پا فرود کنید نه پاشنه.

*همواره سعی کنید بر روی دستگاه با قدم های یکنواخت حرکت کنید کوتاه و بلند کردن قدم ها حفظ تعادل و تمرکز شما را دچار مشکل می کند.

*در تردمیل حرکت به سمت عقب است، اما جهت حرکت پاهای شما رو به جلو میباشد، بنابراین همیشه باید برای حفظ تعادل، ناحیه فرود پاهایتان بر روی دستگاه در مرکز ثقل بدنتان باشد وپاهایتان را خیلی جلوتر یا عقب تر از بدن قرار ندهید.

*هرگز به مدت طولانی بر روی شیب بالاتر از 6 دستگاه ندوید، همیشه بعد از نهایتاٌ 5 دقیقه شیب دستگاه را کمتر کنید. زیرا دویدن بر روی شیب تند به مدت طولانی به کمر و زانوها آسیب میرساند.اما اگر با سرعت پایین بر روی شیب زیاد ورزش کنید برای شما مشکلی ایجاد نمی شود.

خطرات تردمیل

-برای افراد مبتدی وکسانی که به ورزش کردن بر روی تردمیل عادت ندارند.همچنین افرادی که دائماٌ دچار سرگیجه می شوند و تعادل بدن خود را ندارند استفاده از تردمیل مشکل می باشد. زیرا تسمه تردمیل دائماٌ در حال حرکت است و بر خلاف پیاده روی حفظ تعادل بر روی این دستگاه برای افراد مذکور دشوار تر است و هنگام ورزش روی تردمیل ممکن است از روی آن بیفتند و دچار آسیب دیدگی شوند پس این افراد باید هنگام استفاده بسیار مراقب باشند و با احتیاط ورزش کنند.

-کسانی که با استفاده از تردمیل پیاده روی و ورزش می‌کنند،چون در بیرون از خانه و فضای آزاد نیستند کمتر مراقب گرما و میزان تعریق و رطوبت بدن خود هستند، در نتیجه بی توجهی به این موارد می تواند موجب بروز شوک و افت فشار خون در بدن فرد شود. پس هنگام استفاده از تردمیل جهت جلوگیری از این موارد باید مراقب وضعیت دما و شرایط فیزیکی بدن خود باشید.

-در هنگام استفاده از تردمیل باید علاوه بر پوشیدن لباس نخی مناسب که تهویه پوستی از طریق آن قابل انجام باشد. به دمای اتاق و میزان اکسیژن موجود در آن هم توجه کنید چون کمبود اکسیژن در فضا و تمرین شدید در آن صدمات جبران ناپذیری به بدن وارد می کند.

-زیاده روی در انجام هر ورزشی سبب آسیب به بدن و دلزدگی فرد می شود پس در انجام هیچ کاری زیاده روی نکنید،بهتر است برای ورزش کردن با تردمیل هم یک برنامه مناسب داشته باشید.

-اگر در هنگام دویدن یا راه رفتن بر روی تردمیل شیب یا سرعت دستگاه مناسب شرایط بدنی شما نباشد، سبب بروز اختلالات قلبی و خون رسانی می شود. هرگز بدون تمرین یا گرم کردن بدن، دستگاه را در وضیت دشوار قرار ندهید.


ادامه مطلب
نوشته شده در تاريخ دو شنبه 20 ارديبهشت 1395برچسب:, توسط هایپر جیم

استفاده از تردمیل برای همه افراد به جز کسانی که مشکلاتی در مفاصل و استخوانهای پای خود دارند مجاز است.دویدن و پیاده روی از ورزش های پر فشار محسوب می شوند، به همین خاطر برای برخی از افراد که دارای مفاصل متورم یا خشک و آسیب دیده هستند مناسب نیست.

به گفته برخی از پزشکان،استفاده از تردمیل حتی می تواند برای بهبود و درمان بعضی از بیماری ها مفید هم باشد ، مثلا بیماریهای قلبی( البته با مشورت پزشک و داشتن برنامه ای مناسب با وضعیت جسمانی فرد)، همچنین جهت بازیابی توانایی در افرادی که دچار سکته مغزی و ضعف عضلانی هستند مورد استفاده می باشد.

با داشتن تردمیل در هر زمانی از شبانه روز به راحتی می توان ورزش کرد، بدون تجربه کردن مخاطراتی که در فضای بیرون از منزل ممکن است برای افراد پیش آید.

کسانی که مبتدی هستند و عادت به کار با تردمیل ندارند و همچنین اشخاصی که معمولاٌ دچار سرگیجه و عدم تعادل می شوند باید زمان استفاده از تردمیل بسیار دقت کنند تا زمین نخورند .معمولا حفظ تعادل در پیاده روی بر روی زمین راحتتر است چون سرعت فرد و توقف ناگهانی دست خود شخص است، اما چون تسمه تردمیل دائما در حرکت است و امکان تغییر سرعت در هر لحظه وجود ندارد پس در صورت عدم دقت ممکن است آسیب دیدگی ایجاد شود.

فواید و مضرات تردمیل

ورزشکارانی که برای تمرین از تردمیل استفاده می‌کنند،چون در هوای آزاد نیستند،توجه زیادی به مسئله میزان دما و رطوبت نمی کنند وهمچنین و مراقب میزان عرق کردنشان نیستند ، همین امر سبب بروز گرمازدگی یا پایین آمدن فشار خون می گردد و موجب آسیب به بدن می شود و حتی ممکن است سبب عدم تعادل و افتادن شخص شود. هنگام ورزش در محیط بسته سعی کنید به دمای اتاق و حتی میزان اکسیژن موجود توجه کنید حدالامکان پنجره را برای رد و بدل شدن هوا باز کنید چون کمبود اکسیژن ممکن است به قلب آسیب رساند.

همچنین در هنگام ورزش از لباس نخی مناسب استفاده کنید که زیاد بلند و دست و پا گیر نباشد(مثلا تاپ و شلوارک برای ورزش بر روی تردمیل مناسب است.)

استفاده بیش از حد از هر وسیله ورزشی و افراط در آن علاوه بر سبب بروز مشکلات جسمی موجب دلزگی و بی میلی در ادامه تمرینات می شود.پس با برنامه ریزی صحیح ورزش کنید و در انجام آن افراط نکنید.همچنین قدم هایی که بر روی تردمیل بر می دارید باید با حرکت تسمه آن هماهنگی داشته باشد تا زانوی شما دچار آسیب نشود.

برای استفاده از تردمیل سعی کنید تا از فشار پایین شروع کنید اینگونه بدن شما کم کم به شرایط مختلف ورزشی عادت میکند.مثلاٌ اگر تازه کار هستید با سرعت بالا یا شیب شدید دستگاه ورزش نکنید.عدم توجه به این نکته موجب آسیب سیستم قلبی عروقی می شود و حفظ تعادل را برای شما سخت می کند.

فواید تردمیل

دلیل اصلی که مردم به استفاده از تردمیل رو می آورند راحتی در استفاده از آن می باشد، با استفاده از تردمیل شما می توانید در هر ساعتی از روز و هر شرایط آب و هوایی حتی در روزهای برفی و بارانی بدون توجه به وضعیت موجود ورزش کنید.همچنین برای افرادی که دچار کمبود وقت هستند و فرصت ورزش در باشگاه یا بیرون از منزل را ندارند استفاده از تردمیل گزینه مناسبی می باشد.

برخی ترجیح می دهند که در محیط آرام و خلوت خانه و به دور از هیاهو بیرون تمرین کنند یا در حین ورزش کردن برنامه مورد علاقه خود را از تلویزیون تماشا کنند یا به موسیقی دلخواه خود گوش دهند به این ترتیب در وقت نیز صرفه جویی می کنید!

ورزش با تردمیل نیاز به آمادگی زیادی پیش از آن ندارد تنها با چند دقیقه راه رفتن آهسته بر روی تردمیل بدن شما گرم و آماده پیاده روی تند یا دویدن می شود.

امروزه به دلیل پیشرفت زیاد تکنولوژی و تغییر و تحول اساسی در ساختار تردمیل ها استفاده از آن بسیار رایج شده است و وسیله ای ایمن و جذاب برای ورزش می باشد. برنامه های متنوع دویدن و پیاده روی با سرعت و شیب های مختلف این امکان را برای کاربر فراهم می کند تا به انجام تمرین های ورزشی متنوع بپردازد.

تردمیل های مدرن با داشتن صفحه نمایشگر و کنترل ضربان قلب، ورزش شما را به یک تمرین علمی و مفید برای بدنتان تبدیل می کند.برخی از تردمیل ها با در نظر گرفتن ضربان قلب شما می توانند سرعت تمرین شما را کم و زیاد کنند تا به سیستم قلب و عروق شما آسیب وارد نشود.همچنین تردمیل ها قابلیت ضربه گیری دارند که از آسیب رسیدن به پا و زانوها جلوگیری میکنند.پس دویدن بر روی تردمیل در مقایسه با فضای بیرون فشار کمتری بر بدن دارد.

مضرات تردمیل

با وجود اینکه استفاده از تردمیل تا حدودی فشار ناشی از دویدن را بر زانوها کم می کند اما در کل چون دویدن و پیاده روی از ورزش های پر فشار محسوب می شوند، استنفاده نادرست و طولانی مدت از تردمیل می تواند سبب آسیب دیدن زانو ها گردد. زانو بیشترین نقطه ای از بدن است که وزن آن را تحمل می کند و فشار طولانی مدت سبب بروز ساییدگی در مفاصل آن می شود و درد و مشکلاتی در ناحیه حرکتی ایجاد می کند.

از مشکلات دیگری که در استفاده نادرست در کار با تردمیل ممکن است ایجاد شود، آسیب دیدن اندام های تحتانی بدن خصوصاٌ در قسمت ران ها و ساق پا می باشد.این نواحی از بدن به دلیل اینکه در استفاده از تردمیل بسیار درگیر می باشند سریعاٌ تحت تاثیر قرار می گیرند همچنین در تردمیل به علت اینکه خستگی بدن کمتر از راه رفتن بر روی زمین است ممکن است فرد با شدت بیشتری ورزش کند و در نتیجه موجب آسیب قرار گیرد.پس هنگام استفاده به این نکته نیز توجه کنید وبه اعداد نمایش داده شده در مانیتور دستگاه که مربوط به مسافت طی شده وضربان قلب و... می باشد توجه کنید.

اگر از تردمیل های شیب دار استفاه کنید اما نحوه استفاده صحیح از آن را ندانید می تواند موجب آسیب دیدگی مفاصل زانو ،لگن و مچ پا شود. هیچگاه به مدت طولانی بر روی شیب تند دستگاه ندوید و حتما برای جلوگیری از آسیب دیدگی از نوع تلفیقی راه رفتن و دویدن استفاده کنید.برخی از افراد برای رسیدن به نتیجه دلخواه خود ، در شدت تمرین و شیب دستگاه زیاده روی می کنند غافل از اینکه این امر موجب آسیب دیدن اندام ها می شود.

اگر از آن دسته از افرادی هستید که در حین دویدن با تردمیل عادت به گرفتن دستگیره های آن دارید سعی کنید این عادتان را کنار بگذارید زیرا گرفتن دستگیره ها باعث می شود تا از شدت ورزش شما کاسته شود و در نتیجه سوزاندن کالری و چربی سوزی دربدن کاهش یابد،و چون شما کمتر خسته می شود از شدت هوازی بودن ورزش نیز کم میکند.شکل هنجار و طبیعی بدن را در حین ورزش کردن از بین می برد و احتمال کشیده شدن عضلات در این وضعیت بیشتر می شود گرفتن دستگیره ها در حین دویدن همچنین می تواند توانایی شناخت موقعیت بدنی در فرد را کاهش دهد.


ادامه مطلب
نوشته شده در تاريخ دو شنبه 20 ارديبهشت 1395برچسب:, توسط هایپر جیم

برای انتخاب بهترین تردمیل چه خانگی و چه باشگاهی و چه انواع دیگری از تردمیل که کمتر رواج دارند مثل تردمیل های تاشو باید مزایا و معایب آن را بدانید تا در انتخاب خود دچار مشکل نشوید.

مزایا و معایب انواع تردمیل

تردمیل های خانگی

استفاده از تردمیل خانگی برای افرادی که مایل به تمرین در خانه بدون رفتن به باشگاه و صرف وقت و هزینه اضافی هستند گزینه مناسبی ست.با در نظر گرفتن بودجه ای بین 1 تا 10میلیون تومان می توان اقدام به خرید تردمیل خانگی با قابلیت های مختلف کرد در این جا مزایا و معایب این نوع تردمیل را به صورت مختصر بررسی میکنیم.

مزایای تردمیل های خانگی

وزن سبک : طرح کوچکتر و فریم سبک تردمیل های خانگی آنها را برای قرارگیری در مکانهای کوچکتر مناسب کرده، اغلب این تردمیل ها تاشو هستند و برای حرکت دادن راحت تر چرخهایی نیز دارند.

قیمت مناسب : قیمت تردمیل های خانگی اغلب مناسب هستند و با در نظر گرفتن بودجه کمتری قادر به خرید آن خواهید بود.

کم مصرف بودن : تردمیل های خانگی نسبت به نوع باشگاهی آن از لحاظ مصرف برق به صرفه تر هستند و هزینه کمی دارند.

معایب تردمیل های خانگی

ویژگی های خاص کمتر: اغلب تردمیل های خانگی دارای سیستم ام.پی.تری و صفحه نمایش ال.سی.دی هستند.اما تردمیل های تجاری علاوه بر این امکانات قابلیت اتصال به اینترنت دارند و برخی دیگر از تکنولوژی های پیشرفته را نیز دارا هستند که نوع خانگی آن فاقد این قابلیت هاست.

ضمانت نامه : تعداد کمی از برندها هستند که گارانتی طولانی مدت برای تردمیل های نوع خانگی ارائه می دهند و اغلب تردمیل های تجاری دارای ضمانت های طولانی تری هستند.

تردمیل های باشگاهی

تردمیل های نوع تجاری آنهایی هستند که در باشگاههای ورزشی وجود دارند و بسیار مورد علاقه ورزشکاران می باشند. آنها همچنین قابلیت استفاده در تمام طول روز را دارند.این دستگاهها بسیار با دوام و با کیفیت اند و با بودجه ای بین 2 تا 12 میلیون می توان اقدام به خرید آنها کرد.

مزایای تردمیل های باشگاهی

سرگرمی : اغلب تردمیل های باشگاهی برنامه های تمرین متفاوت و خلاقانه ای دارند،صفحه نمایش رنگی و لمسی و امکان اتصال به اینترنت و ویژگی های سرگرم کننده از امکانات دیگر تردمیل های باشگاهی ست.

اندازه بزرگتر و ظرفیت وزن بالاتر: این نوع از تردمیل ها با داشتن عرشه پهن تر نسبت به نوع خانگی آن و ظرفیت وزن تا 180 کیلوگرم برای تمرین هر فردی به راحتی مناسب است.

دوام شاسی : تردمیل های تجاری نسبت به نوع خانگی محکم تر هستند و دوام بیشتری دارند.

محیط بزرگتر تمرین : سایز بزرگ تسمه در این نوع، فضایی برای انجام یک تمرین امن تر و با امکان ضربه گیری بیشتر را فراهم میکند.

معایب تردمیل های باشگاهی

اندازه : تردمیل های باشگاهی دارای اندازه های بزرگتر هستند و از آنجایی که تاشو نیستند جابجایی و انبار کردن آنها مشکل است.

قیمت : قیمت تردمیل های تجاری اغلب بالاتر از تردمیل های خانگی ست بنابراین حتما باید هنگام خرید به این نکته توجه داشت که این قیمت بالا با ویژگی های اضافی دستگاه هماهنگی داشته باشد.

تردمیل های تاشو(فشرده)

این نوع از تردمیل آنهایی هستند که به سادگی تا می شوند و جای کمی می گیرند.تردمیل تاشو برای کسانی مناسب است که در منزل فضای کافی برای ورزش کردن را ندارند در نتیجه بعد از تمرین می توانند آن را جمع کنند.

مزایای تردمیل های تاشو(فشرده)

حمل و نقل ساده : این تردمیل ها بسیار باریک هستند و فضای کمی را اشغال می کنند و به راحتی می توان آنها را زیر تخت جای داد و از آنجایی که اغلب آنها دارای چرخ هستند جا به جا کردنشان هم کار دشواری نیست.

قیمت مناسب : تردمیل تاشواز ارزانترین دستگاههای بدنسازی موجود در بازار هستند.

معایب تردمیل های تاشو(فشرده)

موتور سبک : چون این تردمیل ها تاشو هستند در نتیجه برای ایجاد این فشردگی نسبت به انواع دیگر تردمیل ها موتورهای سبکتری دارند.

پایداری کمتر : اغلب تردمیلهای فشرده چون ثابت نیستند و وزن سبکی دارند هنگام استفاده دچار لرزش می شوند.


ادامه مطلب
نوشته شده در تاريخ شنبه 18 ارديبهشت 1395برچسب:, توسط هایپر جیم

اگر بر روی تردمیل خود با سرعت در حال دویدن هستید و عرق زیادی بر پوست بدنتان نشسته است، این بدان معنی نیست که چربی یا کالری زیادی از دست داده اید. معمولا اغلب تردمیل ها بر روی صفحه مانیتور خود مقدار کالری سوزانده شده را نشان می دهند.

از دست دادن کالری به سرعت، مدت زمان ورزش و شیب دستگاه که یک مقاومت محسوب می شود، بستگی دارد. همیشه غلبه بر یک مقاومت انرژی بیشتری از بدن می گیرد. بنابراین گاهی شیب دستگاه را تغییر بدهید تا نیروی بدنتان به چالش کشیده شود.

آیا عرق کردن روی تردمیل نشانه کاهش وزن است؟

به هرحال آنچه شما در حین عرق کردن بر روی دستگاه تردمیل از دست می دهید، فقط آب بدنتان است. به همین متخصصین ورزش توصیه می کنند حتما در زمان ورزش آب کافی بنوشید.

از دست رفتن آب بدن موجب پایین آمدن سطح الکترولیت بدن می شود. در نتیجه اکسیژن کافی به بافت ها و عضلات نمی رسد. به همین خاطر بعد از ورزش احساس کوفتگی، گرفتگی عضلات و درد شدید می کنید.

البته عرق ریختن دمای بدن را پایین آورده و پوست را مرطوب نگه می دارد، در نتیجه عکس العمل خوبی محسوب می شود. اما باید در حین کار با تردمیل در زمان هایی که سرعتتان کم تر می شود حتما آب بنوشید تا مقدار آب از دست رفته جبران بشود.

اگر هم جز افرادی هستید که تعرق کمی دارند اصلا نگران نباشید. چون فقط آب از دست نمی دهید و این هیچ ربطی به کالری سوزاندن ندارد. به طور کلی به عرق کردن فکر نکنید و تمرکزتان را بر روی شدت و زمان تمرین بگذارید.

هر چه بیشتر ورزش کنید تعرق بدنتان متعادل تر می شود.

هرگز برای لاغر شدن گن های سفت وچیزهایی نظیر آن نپوشید. چون این پوشش اشتباه از جریان خون در بدن جلوگیری می کند و به شما آسیب می رساند.


ادامه مطلب
نوشته شده در تاريخ شنبه 18 ارديبهشت 1395برچسب:, توسط هایپر جیم

تردمیل یکی از بهترین دستگاه ها برای ورزش هوازی و چربی سوزی است. تردمیل های مختلفی با شکل ها و کارآیی های متنوع ای وجود دارد. اگر از این دستگاه بیش از حد کار بکشید یا از آن به شکل نامناسب استفاده کنید، مثل هر وسیله دیگر ممکن است پس مدتی نیاز به تعمیر پیدا کند. اما باید هشدارهای این دستگاه را قبل از اینکه کاملا خراب بشود را بشناسیم و به موقع اقدام به تعمیر کنیم.

چگونگی نگهداری از تردمیل

1. اگر روی دستگاه مشغول ورزش هستید و بدون دست زدن به آن متوجه شدید سرعت تردمیل تغییر کرد، ابتدا تنظیمات آن را چک کنید. شاید کسی برنامه خاصی به دستگاه داده است. در غیر این صورت به سراغ تسمه بروید. روی تسمه نباید هیچ برآمدگی یا پیچ و خمی مشاهده شود. اگر خمیدگی روی تسمه ایجاد شده باشد می بایست تسمه را عوض کنید. اگر در حین کار ناگهان دستگاه از کار افتاد باید حتما تعمیرکار تردمیل شما را ببیند زیرا احتمالا موتور دستگاه دچار مشکل شده است.

2. اگر در حین ورزش با تردمیل احساس لغزش کردید ممکن تنظیم دستگاه به هم خورده باشد. در این صورت هم تعمیر کار باید بیاید و تسمه دستگاه شما را تنظیم کند. اگر تسمه تردمیل بیش از حد سفت شده باشد امکان سرخوردگی افزایش پیدا می کند. برای اطمینان از سفت نبودن تسمه آن را از قسمت وسط کمی بالا بیاورید. بین تسمه و عرشه می بایست شکاف 2تا 3 اینچی به چشم بخورد. در غیر این صورت تسمه زیادی سفت است و باید دوباره تنظیم شود.

3. اگر در هنکام ورزش اشکالی در صفحه نمایش یا همان مانیتور دستگاه دیدید، باید اول سیم ها را بررسی کنید. گاهی قطعی از سیم دستگاه است و باید سیم ها را عوض کرد. ضمن اینکه می توانید آهنربای دستگاه را تست کنید. آهنربا روی چرخ لنگر قرار دارد. آن را بردارید و دوباره سر جایش بگذارید. ممکن است آهنربا از دستگاه جدا شده باشد. اگر با این کارها باز هم مانیتور درست نشد، آن را ریست کنید. کافی است سیم آن را از پریز بکشید و دوباره به برق بزنید.

4. ممکن است دستگاه بدی سوختگی بدهد. در این حالت هر چه سریع تر تردمیل را خاموش کرده و از برق بکشید. دلائل مختلفی ممکن است سبب ایجاد بو بشود. مثل اصطکاک کف و پشت دستگاه یا قطعی در موتور و سیم کشی و.... به هر حال در اولین فرصت تعمیرکار را خبر کنید.

5. ممکن است حس کنید تسمه داغ شده است. در این صورت تردمیل را باید روغن کاری کنید تا اصطکاک میان کف و تسمه به حد متعادل برسد. اگر این اصطکاک خیلی بالا باشد، دستگاه به طور اتوماتیک خاموش خواهد شد. در بدترین حالت مجبور به تعویض تسمه خواهید شد.

6. وقتی موتور به کل کار نکند، شاید ناچار شوید آن را عوض کنید. در این صورت ممکن است تعمیر دستگاه هزینه بیشتری داشته باشد. کار نکردن یاضعف موتور بدترین حالتی است که می تواند برای هر دستگاهی، حتی اتومبیل شخصی شما اتفاق بیفتد. تردمیل هایی که با آخرین درجه سرعت کار می کنند، مدار چرخششان دچار خرابی می شود. موتور یا مدار چرخش به یک تعمیرکار حرفه ای نیاز دارد.

مهم ترین مسئله این است که هر چه زودتر متوجه آسیب دیدگی دستگاه خود بشوید و اقدام به رفع مشکل بکنید تا دچار مشکلات جدی تری نشوید.


ادامه مطلب
نوشته شده در تاريخ شنبه 18 ارديبهشت 1395برچسب:, توسط هایپر جیم

تردمیل از اصلی ترین و پر طرفدار ترین لوازم ورزشی خانگی محسوب می شود. که به استفاده از آن می توان در خانه به ورزش های هوازی پرداخت .این دستگاه به دلیل راحتی دراستفاده وعدم نیاز به آموزشی خاص در بین مردم طرفداران بسیاری دارد و ورزش با آن برای همه افراد مفید و موثر است. فقط عده کمی از اشخاص به دلیل داشتن مشکلات خاصی نباید از تردمیل استفاده کنند.

تردمیل برای چه افرادی مضر است

 افراد سالمند، کسانی که مشکلات پوکی استخوان و مفاصل دارند، مببتلایان به زانو درد شدید ، کسانی که پای پرانتزی دارند ، افرادی که جراحیهای کمر و گردن انجام داده اند و افرادی که دچار پیچ خوردگی های مکرر پا می شوند نباید از این دستگاه ورزشی استفاده کنند.البته خانم های باردار و افراد مبتلا به بیماری های قلبی و ریوی نیز حتما باید پیش از استفاده تردمیل با پزشکی متخصص مشورت کرده تا در صورت تائید و انجام تستهای مورد نیاز و اعلام حداکثر سرعت مجاز دویدن و ضربان قلب ،اقدام به استفاده کنند .

دستگاه تردمیل می تواند حتی برای کسانی که دچار سکته مغزی شده اند جهت باز توانی مفید واقع شود.


ادامه مطلب
نوشته شده در تاريخ شنبه 18 ارديبهشت 1395برچسب:, توسط هایپر جیم

این دستگاه به دلیل اینکه هنگام استفاده از آن با تمامی اندامهای بدن کار میکند یکی از بهترین ورزشهای قلبی عروقی محسوب میگردد و باعث تاثیر بسزایی بر روی بسیاری ازارگانهای بدن می شود که در زیر به شرح مختصری از آن میپردازیم.

بیشترین قسمت تحت تاثیر در هنگام استفاده از تردمیل ماهیچه های پشت و جلوی ران می باشند همچنین افزایش شیب تردمیل فشار موجود بر همسترینگ و سرینی را نیز زیاد کرده که باعث سفت شدن عضلات در این قسمتها میشود.

در هنگام استفاده ازتردمیل، ماهیچه های باسن همزمان با همسترینگ فعالیت می کنندو با هر قدم بر روی تردمیل، ماهیچه های مفصل نشیمنگاه فعالیت و انبساط و انقباض میکنند.

در این فعالیتها ماهیچه های گاسترونیومس و سولیس( پشت ساق) پا نیز درگیر هستند،همچنین راه رفتن و دویدن بر روی تردمیل برماهیچه های تیب آلیس (جلوی ساق) پا نیز تاثیر بسزایی دارد و سبب عضلانی شدن ماهیچه ها در این نواحی می گردد.

ماهیچه های قسمت کور که مابین قفسه سینه و لگن قرار دارند و کمک میکنند تا در حالت قائم قرار گیرید در هنگام استفاده از تردمیل سبب عمود نگه داشتن بدن شده و به صورت مجرایی عمل میکنند که باعث انتقال نیرو بین قسمت پایین و بالای بدن میگردد.همچنین عضلات دو سر بازوها و قفسه سینه که در هنگام دویدن و راه رفتن بر روی تردمیل بالا و پایین میرود و باعث فعالیت این قسمتهای بدن میشود.


ادامه مطلب
نوشته شده در تاريخ سه شنبه 14 ارديبهشت 1395برچسب:, توسط هایپر جیم

هدف بسیاری از افراد از انجام فعالیتهای ورزشی بهبود سلامت جسمانی ست اما عده ای دیگر علاوه بر این هدف در جستجوی رسیدن به ظاهری ایده آل و موجه هستند و در این بین اشخاصی نیز وجود دارند که از بالا بودن بیش از حد وزن خود رنج میبرند و علاوه بر آن تمایل زیادی به ورزش کردن ندارند.اما برای رسیدن به این هدف باید شیوه زندگی خود را تا حد زیادی تغییر داد و بهبود بخشید .

از آنجایی که تردمیل جزء بهترین و موثرترین دستگاههای ورزشی شناخته شده می باشد بنابراین در این مطلب روشهایی را ذکر میکنیم که باعث سوزاندن کالری و چربی اضافه بدن و رسیدن به وزن ایده آل با استفاده از این دستگاه میباشد.

لاغری با تردمیل (مخصوص افراد چاق)

البته در این مطلب برای رسیدن به هدف فوق که به ظاهر مشکل میباشد از روشهای ساده تری استفاده میشود .قابل ذکر است که تردمیل دستگاهی ست که بدلیل قابلیت تغییر سرعت و شیب دستگاه یکی از موثرترین وسیله ها برای کاهش وزن می باشد.

با افزایش سرعت تردمیل در فواصل زمانی مشخص به سوزاندن چربی اضافه بدن خود کمک کنید به این ترتیب که در ابتدا به مدت 5 دقیقه بر روی سطح تردمیل با سرعت کم راه بروید تا بدن شما گرم شود.سپس به مدت 15 دقیقه به آرامی بدوید و در انتها برای سرد کردن بدن خود و برگشتن به حالت اولیه مجددا 5 دقیقه راه بروید.

افزایش شیب تردمیل همانند بالا رفتن از تپه و کوه باعث از دست دادن کالری زیاد و همچنین سوزاندن چربی اضافی بدن میشود.به این ترتیب که مدت 3 دقیقه بر روی سطح صاف تردمیل (شیب 0 درصد)راه بروید.سپس هر 3 دقیقه یک بار شیب دستگاه را 1 درصد اضافه کرده تا به شیب 4 درصد برسید سپس به روشی که در قبل ذکر شد به عقب برگردید تا دوباره شیب دستگاه به 1 درصد رسیده و در انتها برای سرد کردن و برگشتن به حالت اولیه بدن 3 دقیقه بر روی سطح صاف با شیب صفر راه بروید.

اطلاع از ضربان قلب خود امری ضروری و واجب در حین استفاده از دستگاه تردمیل می باشد. توجه به این مقوله در مدت زمان انجام فعالیت ورزشی مقدار شدت و فشار تمرین ناشی از حرکات مختلف را به شما نشان میدهد. آنچه باید به آن توجه شود این است که بدانید در کدام سطح به روش بهتر و موثرتری چربی سوزی صورت میگیرد.

همچنین میتوانید در طول تمرین هندریلس را رها کنید زیرا این روش بدن شما را وادار میکند که فعالیت بیشتری داشته باشد و در نتیجه به کاهش بیشتر و سریعتر وزن کمک میکند.البته در ابتدا مطمئن شوید که در سرعت بالا در صورت نیاز میتوانید به موقع هندرلیس را در اختیار بگیرید.

اگر هر هفته به طور مستمر تمرینات هفته گذشته را تکرار کنید بدن خود را با تمرینات تکراری هفته های قبل تطبیق داده اید و در نتیجه از انجام تمرینات به نتیجه ی دلخواهتان نخواهید رسید پس برای دستیابی به هدف مطلوب از انجام تمرینات تکراری در هفته های متوالی پرهیز کنید حتی میتوانید در بین تمرینات از تجهیزات ورزشی دیگر نظیر دوچرخه ورزشی ثابت نیز استفاده کنید.با انجام این موارد از سازگاری بدن خود با تمرینی خاص جلوگیری مینمایید.

همچنین برای رسیدن به نتیجه نهایی و هدف مطلوب خود هیچگاه به مدت طولانی و با سرعت بالا و شیب زیاد تمرین نکنید زیرا نه تنها باعث کاهش وزن نمیشود بلکه سبب بروز مشکلات جدی برای ماهیچه ها و سایر اندامهای بدن میگردد.

با استفاده از موارد ذکر شده در متن فوق میتوانید از دست دادن چربی اضافه بدن خود را در حین تمرین با تردمیل به بالاترین میزان برسانید و در مدت زمان کوتاه تر به نتیجه مطلوب دست پیدا کنید.


ادامه مطلب
نوشته شده در تاريخ سه شنبه 14 ارديبهشت 1395برچسب:, توسط هایپر جیم

همه تردمیل های خانگی برای وزن مشخصی ساخته شده اند و افراد بالای آن وزن نباید بر روی دستگاه بروند. در این صورت، موتور دستگاه به شدت آسیب می بیند. شاید در همان لحظه سالم به نظر برسد ولی احتمالا موتور نیم سوز شده و مدتی بعد با مشکل مواجه خواهید شد. وقتی شما تردمیل دست دوم می خرید اطلاع ندارید صاحب قبلی چگونه از دستگاه استفاده کرده است.

چرا نباید تردمیل دست دوم بخریم

ممکن است مهمانی با وزن زیاد به منزل آنها رفته باشد و میزبان بدون توجه به توان وسیله اش به او اجازه استفاده از آن را داده باشد. بنابراین حتی اگر صاحب قبلی و شما از نظر وزنی به هم نزدیک باشید باز هم آن دستگاه قابل اعتماد نیست.

همچنین در مورد زمان استفاده از تردمیل خانگی، کاربر باید دقت کند، در هر بار استفاده بیش از 40 دقیقه بر روی تردمیل خود ندود. شما نمی دانید صاحب قبلی به چه ترتیبی از آن استفاده کرده است.

از همه این ها گذشته تردمیل یک وسیله اصطحکاکی است. اگر مصرف کننده به طور مرتب تسمه را به خوبی روغن کاری نکرده باشد، پس از 2 سال می بایست بعضی از قطعات آن به ویژه تسمه تعویض بشود. این کار برای شما بین 200 تا 400 هزار تومان هزینه دارد.

با خرید یک تردمیل دسته دوم شما از خدمات پس از فروش و ضمانت دستگاه محروم می شوید و ممکن است به دردسر بیفتید. به همین خاطر ما خرید دستگاه دسته دوم را به شما توصیه نمی کنیم.


ادامه مطلب
نوشته شده در تاريخ سه شنبه 14 ارديبهشت 1395برچسب:, توسط هایپر جیم

همانطور که می دانید انجام ورزش منظم حداقل 3 روز در هفته و در هر روز 30 دقیقه به سلامتی کمک می کند. افرادی که قصد دارند وزن خود را کاهش بدهند باید این زمان را به بیش از 45 دقیقه برسانند. ضمن اینکه می بایست رژیم غذایی مناسبی هم داشته باشند.
به هر حال کسی که روی تردمیل می دود، نباید در حین انجام تمرین بسیار سیر و سنگین یا گرسنه باشد.

چند ساعت قبل استفاده از تردمیل غذا بخوریم؟

بنابراین 2 ساعت قبل از شروع تمرین بهتر است غذای سرشار از کربوهیدرات بخورید تا در طول دویدن بر روی تردمیل احساس ضعف نکنید. کربوهیدرات از اتم های کربن، هیدروژنو اکسیژن تشکیل شده است. نان، سیب زمینی و برنج منابع مهم کربوهیدرات هستند. همچنین کربوهیدرات به انتقال سریع پیام های بدن کمک می کند و باعث چابکی می شود.

خوردن غذای مناسب قبل از ورزش به افزایش استقامت، قدرت عضلات وبهبود سوخت ساز کمک می کند.

همانطور که می دانید تردمیل یک وسیله برای ورزش های هوازی است. در ورزش هوازی، وزرشکار می بایست در زمان طولانی با شدت متوسط فعالیت بکند. بدین ترتیب بدن پس از 15 دقیقه وارد مرحله چربی سوزی خواهد شد.

خوردن فیبر قبل از دویدن بر روی تردمیل بسیار موثر است. فیبرها در هنگام فعالیت به تدریج هضم می شوند و انرژی لازم را برای ورزشکار فراهم می کنند.

خوردن میوه های تازه مانند پرتقال، هندوانه، سیب و... هم 2 ساعت قبل از کار با تردمیل توصیه می شود.
بعد از ورزش نیز خوردن مواد حاوی کلاژن بهترین نوع تغذیه است. حتما با شنیدن کلاژن به

یاد پوستتان افتادید. چون کلاژن مهم ترین ماده سازنده پوست است. علاوه بر این ترکیب اصلی سازنده غضروف، عضلات، استخوان و تاندول ها نیز می باشد. میوه و سبزیجاتی که رنگ سبز پر رنگ دارند، مثل خیار و کرفس همچنین موادی که حاوی ویتامین C هستند، منبع کلاژن می باشند. کلاژن حتی چین و چروک پوست را هم از بین می برد.

متخصصین تغذیه معتقدند افرادی که در انجام ورزش بخصوص دویدن بر روی تردمیل به لاغری فکر می کنند بهتر است پس از اتمام تمرین تا 1 ساعت از خوردن مواد غذایی که حاوی قند، نشاسته و چربی است بپرهیزند. چون پس از فعالیت شدید بدن به سرعت این مواد را جذب خواهد کرد و بیشتر سبب چاقی خواهد شد.

پس از 1 ساعت هم بهتر از مواد غذایی پروتئینی استفاده کنید.

پروتئین، ماده حیاتی برای بازسازی و حفظ بافت ها، سلول ها ودستگاه بدن است. اما پروتئین نباید همراه با چربی باشد. بنابراین گوشت قرمز بدون چربی، مواد لبنی کم چرب و سویا بهترین منابع غذایی ورزشکار هستند.

از طرفی دویدن بر روی تردمیل دمای بدن را بالا می برد. بنابراین ممکن است فرد عرق زیادی بکند؛ به همین دلیل کسانی که بر روی تردمیل می دوند حتما باید یک بطری آب در دسترس داشته باشند و هر چند دقیقه آب بنوشند. این کار الکتروت بدن را متعادل نگه می دارد و به اصطلاح بدن هیدراته می شود.

تنفس درست هم در هنگام دویدن بر روی دستگاه تردمیل بسیار اهمیت دارد. اگر خوب نفس نکشید اکسیژن لازم به بافت ها نمی رسد. در نتیجه عمل سوخت و ساز به خوبی صورت نمی گیرد و از طرفی ممکن است، در بخشی از بدن اسید لاکتیک ترشح شود. ترشح اسید لاکتیک باعث ایجاد درد، کوفتگی و اسپاسم عضله خواهد شد.


ادامه مطلب
نوشته شده در تاريخ سه شنبه 14 ارديبهشت 1395برچسب:, توسط هایپر جیم

روغن کاری تردمیل

روغن کاری تردمیل امری بسیار ساده می باشد که به منظور جلوگیری از فرسودگی تسمه تردمیل صورت می پذیرد و در دو نوع روغن سیلیکون ایرانی و تایوانی قابل ارائه است در این بخش به آموزش روغن کاری تردمیل می پردازیم :

روغن سیلیکون که برای تردمیل امری الزامی است بین نوار نقاله و تخته تردمیل موجب کاهش اصطکاک و روان کار کردن عملیات راه روی تردمیل میگردد که می بایست متناسب با مدت استفاده از دستگاه مورد استفاده قرار گیرد این امر به دلیل افزایش طول عمر تردمیل الزامی می باشد در مدت استفاده ی اولیه از دستگاه نیازی به روغن کاری نیست ولی پس از استفاده ی طولانی ، دستگاه نیازمند روغن کاری می باشد جهت روغن کاری ابتدا سطح زیر نوار نقاله را با دستمال نم دار تمیز کنید و سپس روغن کاری کنید این امر پس از هر 15 - 30 ساعت استفاده از تردمیل به مقدار 1/6 صورت می پذیرد . جهت این کار فاصله 20 سانتی متر از غلطک جلو لبه نوار تردمیل را با دست بلند کنید و با دست دیگر روغندان را به زیر نوار بفرستید سپس روغندان را تا حدی جلو ببرید که سر خروجی روغندان در نزدیکی وسط تردمیل قرار گیرد سپس مقداری از روغن را به صورت خط مارپیچ روی تخته تردمیل بریزید و در حال ریختن روغن دست خود را به سمت بیرون بکشید به ترتیب 20 سانتی متر عقب تر و باز هم 20 سانتی متر عقب تر همین کار را انجام دهید .


ادامه مطلب
نوشته شده در تاريخ سه شنبه 14 ارديبهشت 1395برچسب:, توسط هایپر جیم

تردمیل وسیله ای مناسب برای تمرینات هوازی است. ولی برای کار با آن باید به چند نکته خیلی مهم توجه داشته باشید.

نکات مهم برای تمرین بهتر با تردمیل

1. با کفش و لباس مناسب بر روی تردمیل بروید. سعی کنید یک تیشرت نخی ساده و یک شلوارک ورزشی به تن داشته باشید. حتما جوراب به پا کنید و کفش مناسب بپوشید. یک حوله و یا دستمال در دسترس خود قرار بدهید و هر از گاهی عرقتان را خشک کنید. یک بطری آب هم دم دست داشته باشید تا در حین ورزش، آب بنوشید. ضمنا اگر در هنگام انجام تمرین به موزیک تند گوش بدهید، عملکرد بدنتان تسریع می شود.

2. حتما قبل از شروع تمرین بدنتان را گرم و پس از پایان سرد کنید. این کار را می توانید با راه رفتن روی تردمیل انجام بدهید.3 دقیقه با سرعت 3 کیلومتر در ساعت را بروید. سپس سرعت را به 4 تا 5 کیلومتر برسانید. 3 دقیقه در این حالت نرم بدوید.پس از آن سرعت را به 7 کیلوتر رسانده و 30 ثانیه بدوید. آنگاه دوباره سرعت را تا 3 کیلومتر کم کنید. در ای حالت ریکاوری می شوید پس از 1 دقیقه ریکاوری به تمرین اصلی بپردازید. برای سرد ردن هم در انتهای تمرین 5 دقیقه با سرعت کم راه بروید. سپس از تردمیل پایین بایید و حرکات کششی ایستا انجام بدهید.

3. فیتنس خود را تست کنید. در اولین فرصت بیرون بزنید و پس از گرم کردن، توان راه رفتن و خود را با گذشته مقایسه کنید. سعی کنید زمان دویدن و راه رفتنتان شیبه به برنامه کار با تردمیل باشد. با ای روش خود را به چالش می اندازید و ایجاد تنوع هم می شود.

4. گاهی برای بهبود بازه شیب تردمیل را تا آنجا که می توانید زیاد کنید. با این کار اصل تنوع تمرین هم رعایت می شود. شیب زیاد راه رفتن و سرعت گرفتن را سخت می کند. هیشه باید بین سرعت وشیب یک تناسبی باشد. هرگز در شیب زیاد با سرعت بیش از 4 کیلومتر در ساعت راه نروید. در این حالت شما ورزشی شبیه به تپه نوردی را تجربه می کنید.

عضلات دو قلو و ساق پا به شدت در گیر می شوند. اگر می خواهید سرعتتان افزایش پیدا کند، شیب تردمیل را 2 درجه زیاد کنید و چند جلسه با همین شیب ادامه بدهید. وقتی شیب را به حالت اولیه برگردانید، می بینید سرعتتان افزایش یافته است.


ادامه مطلب
نوشته شده در تاريخ شنبه 11 ارديبهشت 1395برچسب:, توسط هایپر جیم

یک قانون کلی وجود دارد که می گوید: قبل از هر ورزشی باید بدن خود را گرم و پس از هر ورزشی می بایست بدن را سرد کنیم.

دویدن و راه رفتن یکی از بهترین ورزش هاست، که از این قاعده مستثنی نمی باشد. از آنجایی که ما معمولا فضای لازم برای دویدن و پیاده روی را نداریم از وسیله ای به نام تردمیل استفاده می کنیم. اما باید بدانیم دویدن بر روی تردمیل یک ورزش کامل محسوب می شود و باید مراحل مختلف ورزش را در این تمرین رعایت کنیم. متاسفانه حتی گاهی دیده می شود ورزشکاران حرفه ای هم از گرم کردن بدن خود قبل ورزش سر باز می زنند. اینکار احتمال آسیب دیدگی، درد و کوفتگی بعد از ورزش را افزایش می دهد. به طور معمول خستگی پس از ورزش می بایست بین 8 تا 12 ساعت بعد برطرف شود.

حرکات کششی قبل از تردمیل

نکته مهم دیگر اینکه هرگز بدون کفش ورزشی مناسب از تردمیل استفاده نکنیم. شیب دستگاه را با توجه به ویژگی بدن و هدف خود تنظیم کنیم. در هنگام گرم کردن، آرام و با ریتم نفس بکشیم. ورزش را با سرعت کم شروع کرده و هر 3 دقیقه یکبار سرعت خود را افزایش دهیم. در هنگام احساس خستگی زیاد و بالا رفتن شدید ضربان قلب سرعت را کم کم پایین بیاوریم. به خاطر داشته باشید همه می توانند از تردمیل استفاده کنند به شرط اینکه شیب و سرعت دستگاه با ویژگیهای بدن آنها هماهنگ باشد و به عضلات آسیب نرساند.خستگی خیلی زیاد نشانه خوب بودن ورزش نیست.

در هنگام شروع ورزش با این دستگاه برای گرم کردن، تردمیل را بر روی شیب صفر درجه بگذارید و به آرامی روی آن راه بروید. ضمن راه رفتن می توانید دستها و اندام بالایی خود را در جهت های مختلف بکشید به طوریکه کشیدگی را در پهلوها، کمر و دستهای خود حس کنید. سپس می توانید قدمها را به شکلی بلند و آهسته بردارید تا کشیدگی در رانها و عضلات تحتانی نیز حس شود. این کار باید 5 تا 10 دقیقه طول بکشد. بعد از حرکات کششی پویا می توانید آرام آرام به سرعت راه رفتن و دویدن خود بیفزایید.در طی انجام ورزش دم باز دم را هرگز فراموش نکنید. اگر تردمیل شما ضربان قلب را نشان می دهد، به آن توجه داشته باشید، در غیر این صورت به تنفس خود دقت کنید.

اگر به اصطلاح احساس کردید دارید از نفس می افتید حتما سرعت را کاهش بدهید. در هنگام دویدن بر روی دستگاه یک بطری آب در دسترس خود قرار دهید و هر از گاهی آب بنوشید. اگر دچار افت قند یا فشار خون یا سرگیجه شدید ورزش را به آرامی قطع کنید. در غیر این صورت اگر می خواهید ورزش شما هوازی و به اصطلاح چربی سوز باشد، حداقل 30 دقیقه به آن ادامه بدهید. در این فاصله می توانید چند بار سرعت دستگاه را کم یا زیاد کنید تا ورزش هوازی با غیر هوازی ترکیب شود. هیچگاه به یکباره از دستگاه پایین نیایید.

پس از اتمام ورزش سرعت دستگاه را روی 4 کیلومتر در ساعت تنظیم کنید و به آرامی راه بروید. بعد از 3 دقیقه سرعت را به صفر برسانیدو حرکات کششی ایستا را بدون استفاده از تردمیل تکرار کنید. حرکات کششی پویا برای افراد کم تحرک که به دلیل شغلشان ساعات طولانی پشت میز می نشینند، بسیار موثر است.


ادامه مطلب
نوشته شده در تاريخ شنبه 11 ارديبهشت 1395برچسب:, توسط هایپر جیم

تردمیل های بدون موتور در واقع دستگاههایی هستند که با قدرت پا و وزن ورزشکار حرکت می کنند. یعنی این ورزشکار است که با پاهای خود تسمه تردمیل را به گردش در می آورد واز جریان برق و تنظیمات کامپیوتری خبری نیست.

درست است تردمیل های موتوری یا برقی مزیت های فراوانی دارند اما تردمیل های بدون موتور مقرون به صرفه تر و ارزان تر هستند. معمولا این دستگاه ها را به راحتی می توان حمل کرد. چون سبک و تاشو هستند. با وجود آنها نیازی به پریز برق ندارید.

تردمیل بدون موتور باعث می شود شما کالری بیشتری بسوزانید. ولی با آن قادر نخواهید بود قدرت بدن خود را روی قسمتهای مختلف متمرکز کنید. بنابراین ناچار هستید از تمرینات بدنسازی دیگری کمک بگیرید. حرکاتی مانند کرانچ و دراز و نشست در کنار کار با این دستگاه بسیار موثر هستند.

بهترین روش برای کار با تردمیل بدون موتور این است که راه رفتن را به آرامی شروع کنید و پس از 3 دقیقه به مدت 30 ثانیه بدوید.سپس دوباره آرام راه بروید.

تاثیر-تردمیل-بدون-موتور-در-کاهش-وزن

به پا داشتن کفش مناسب درهنگام استفاده از تردمیل مسئله بسیار مهمی است. در هنگام دویدن جوراب و لباسهای نخی بپوشید.وقتی روی دستگاه تردمیل قرار دارید سرتان را بالا نگهدارید. عضلات گردن را منقبض نکنید. آرام باشید. تعادل خود حفظ کنید و حواستان به تنفستان باشد. در تردمیل های بدون موتور چون صفحه مانیتور کامپیوتری ندارید باید خودتان به ضربان قلب و تنفستان توجه کنید.

برای توقف اضطراری دسته های دستگاه را گرفته و ضمن کم کردن سرعت از روی آن پایین بپرید. ولی در هنگام کار با دستگاه بهتر است دستها رها باشد و به صورت آونگی به جلو و عقب برود. در هنگام راه رفتن روی تسمه سعی کنید همه کف پا روی سطح قرار بگیرد. یعنی بر روی انگشتان و پاشنه راه نروید؛ زیرا این کار به کمر و سایر عضلات پا آسیب می رساند.

اگر مبتلا به بیماریهای قلبی-عروقی یا فشار خون و ... هستید حتما در مورد برنامه ورزشی خود با پزشکتان مشورت کنید. همراه با ورزش ،رژیم غذایی مناسبی داشته باشید تا بهتر نتیجه بگیرید. وقتی روی تردمیل هستید شکم خود را به داخل بدهید تا عضلات شکم به خوبی فرم بگیرند.

به هر حال تردمیل چه موتوری و چه بدون موتور به کاهش وزن و تناسب اندام کمک خواهد کرد و بانوان می توانند در فضاهای سرپوشیده و محدود از آن استفاده کنند. این وسیله جایگزین مناسبی برای پیاده روی های خارج از منزل است. بانوانی ک به دلیل داشتن فرزند کوچک و مشکلات دیگر نمی توانند هر روز از منزل خارج بشوند می توانند از این وسیله استفاده کنند.


ادامه مطلب
نوشته شده در تاريخ شنبه 11 ارديبهشت 1395برچسب:, توسط هایپر جیم

تحقیقات نشان داده است حتی با تردمیل بدون موتور هم شما می توانید وزن کم کنید. زیرا این وسیله امکان انجام ورزش دو که مادر همه ورزش ها است را در فضای کوچکی مانند آپارتمان فراهم می کند. در تردمیل بدون موتور وقتی با قدرت وزن و پاهای خود تسمه را می چرخانید بدن کالری بیشتری می سوزاند، در نتیجه چربی های شکمی تا حد مطلوبی ناپدید می شوند. اما این کار بیش از هر چیز یک تمرین قدرتی برای پاها محسوب می شود ومتاسفانه کاربر نمی تواند تاثیرات ورزش را بر نقاط مختلف بدن خود متمرکز کند یا به روشهای مختلفی راه برود و بدود.

صرف نظر از این موضوع استفاده از تردمیل بدون موتور مقرون به صرفه تر است. چون برق مصرف نمی شود و ارزان تر است. به راحتی نیز حمل و نگهداری می شود. اما از طرفی نمی توانید سرعت حرکت خود را بر روی این تردمیل ها تنظیم کنید.هیچ دکمه ای برای توقف اضطراری هم وجود ندارد.بلکه برای توقف اضطراری می بایست با مهارت دستگیره ها را گرفته و پایین بپرید.البته در هنگام استفاده از تردمیل موتوری هم باید مراقب باشید تا در هنگام تمرین با سرعت بالا یا توقف، تعادل خود را از دست ندهید. در تردمیل های برقی یا موتوری معمولا شما یک مانیتور کامپیوتری در پیش رو دارید که ضربان قلب، سرعت، مقدار کالری سوزانده شده، زاویه شیب و ... را نشان می دهد.

شیب تردمیل بسیار حائز اهمیت است و اغلب در نوع موتوری آن شیب بهتر و آسانتر تنظیم می شود. در ضمن اگر کودک خردسال در منزل دارید باید بدانید بیشتر تردمیل های الکترونیکی کلید قفل محافظتی دارند.

هرگاه شما بیش از آنچه می خورید کالری مصرف کنید، وزن از دست خواهید داد. اما برای اینکه بتوانید بدن را به شکل دلخواه خودتان در آورید به چیزی بیش از کاهش وزن نیاز دارید. به همین خاطر به سراغ بدنسازی می رویم.

آشنایی با تردمیل بدون موتور

کار با تردمیل با موتور یا بی موتور وزن بدن شما را کاهش می دهد. اما در کنار آن باید فکری هم برای سفت کردن عضله های شکم و سایر اعضای بدن داشته باشیم. انجام تمریناتی نظیر دراز و نشست و حرکات کششی به فرم دهی بدن بسیار کمک خواهد کرد. یعنی در هفته حداقل یک روز به جای کار با تردمیل به این نوع تمرینات بپردازید. حتما به خاطر داشته باشید در هنگام پیاده روی یا دویدن، چه در محیط بیرون و چه بر روی تردمیل از کفش مناسب استفاده کنید و هرگز بدون کفش بر روی تردمیل نروید. میزان نرمی و انعطاف پذیری سطح تردمیل به هدف شما در ورزش بستگی دارد. اگر تنها به دلیل داشتن تناسب اندام از تردمیل استفاده می کنید، نرمی پوشش کف آن به محافظت از عضلاتتان کمک می کند.

داشتن رژیم غذایی مناسب در روند کاهش وزن تاثیر به سزایی خواهد داشت. هرگز فراموش نکنید در هنگام ورزش آب بنوشید. در هنگام استفاده از تردمیل آرام پیش بروید و هر 3 دقیقه یکبار سرعت خود را افزایش بدهید. گرم کردن بدن قبل از ورزش از آسیب های احتمالی پیشگیری می کند. این کار را می توانید با یک سری حرکات کششی در هنگام راه رفتن آهسته بر روی تردمیل انجام بدهید. تجربه نشان داده است اگر بتوانید طوری برنامه ریز کنید که در روز 60 دقیقه، در دو مرحله صبح و بعد از ظهر و هر بار حدود 30 دقیقه بدوید بی شک طی مدت زمان کوتاهی متوجه تاثیر چشم گیری بر روی اندام خود خواهید شد.


ادامه مطلب
نوشته شده در تاريخ شنبه 11 ارديبهشت 1395برچسب:, توسط هایپر جیم

معمولآ افرادی که با تردمیل کار می کنند  اجزاء آن را نمی شناسند و وظیفه هر کدام را نمی دانند. شناخت قطعات تردمیل به شما کمک می کند که طرز کار تردمیل را بهتر بشناسند و همچنین در زمان بروز مشکل متوجه شوید کدام قسمت مشکل دارد.

در زیر بخشهای مختلف تردمیل را با عکس و توضیحات برای شما نمایش می دهیم:

1. موتور تردمیل:

http://treadmills-co.com/administrator/files/UploadFile/motor.JPG

در بخش جلویی تردمیل و زیر پوشش جلویی موتور وجود دارد که مهمترین بخش تردمیل نیز می باشد و در هنگاه خرید به قدرت و کیفیت آن بسیار باید توجه کنید. این موتور محرک اصلی تردمیل است و قدرت آن بر اساس اسب بخار تعیین می گردد.

2. موتور شیب:

http://treadmills-co.com/administrator/files/UploadFile/motor%20shib.jpg

موتور شیب نیز در بخش جلویی تردمیل و در کنار موتور اصلی وجود دارد که با حرکت دادن چرخ دنده حلزونی شیب تردمیل را تنظیم می کند. لازم به ذکر است برخی از تردمیل ها موتور شیب ندارند و نتظیم شیب در آنها به صورت دستی انجام می شود.

3. قطعه الکترونیکی بالا

http://treadmills-co.com/administrator/files/UploadFile/bala.jpg

این بخش شامل صفحه نمایش و کلید هایی در کنار صفحه نمایش تردمیل و بر روی دسته های آن می شود که باعث ارتباط کاربر با تردمیل می گردد.

4. قطعه الکترونیکی پایین

http://treadmills-co.com/administrator/files/UploadFile/pain.JPG

این قطعه در بخش جلوی تردمیل و در کنار موتور قرار دارد که وظیفه برق رسانی به بخشهای مختلف تردمیل را بر عهده دارد.

5. شاسی تردمیل

http://treadmills-co.com/administrator/files/UploadFile/shasi.jpg

این بخش قاب اصلی تردمیل و بخش فلزی است که تمام اجزاء تردمیل بر روی آن سوار است. اصطحکام این بخش یک فاکتور مهم در انتخاب تردمبل خوب است.

6. تخته تردمیل

http://treadmills-co.com/administrator/files/UploadFile/takhte.jpg

بخشی است که تسمه اصلی تردمیل دور آن است و همواره باید صاف و صیقلی باشد.

7. تسمه موتور

http://treadmills-co.com/administrator/files/UploadFile/tasme%20motor.jpg

تسمه ای است که حرکت موتور را به غلتک جلویی انتقال می دهد و موجب چرخش تسمه اصلی می شود.

8. غلتک

http://treadmills-co.com/administrator/files/UploadFile/ghaltak.jpg

در تردمیل دو غلتک وجود دارد که به آنها غلتک جلویی و عقبی می گویند که تسمه تردمیل به دور آنها می افتد و کشش تسمه را نیز تنظیم می کنند

9. تسمه اصلی

http://treadmills-co.com/administrator/files/UploadFile/tasme%20asli.jpg

تسمه ای است که ما بر روی آن می دویم و جنس و کیفیت آن از فاکتور های یک تردمیل خوب می باشد.


ادامه مطلب
نوشته شده در تاريخ شنبه 4 ارديبهشت 1395برچسب:, توسط هایپر جیم

تردمیلی را که انتخاب می کنید به دقت مورد آزمایش قرار دهید. چند آزمایش ساده باعث می شود یک تردمیل مناسب خریداری فرمایید. سعی کنید تردمیل خود را از یک مرکز معتبر خریداری کنید و همیشه به گارانتی و خدمات پس از فروش آن دقت کنید.

در هنگام خرید تردمیل انتخابی را تست و به نکات زیر توجه فرمایید:

سر و صدا :  آيا موتور بي سروصدا و به نرمي كار مي‌كند؟ آيا موتور شيب دهنده نيزنرم و بي سروصدا است؟

قدم آهسته : آيا در سرعت كم موتور و تسمه به نرمي كار مي‌كنند؟ اگر در سرعت كم موتور به سختی کار بکند نشان می دهد تردمیل مهندسي ضعيفي دارد؟

تسمه : آيا تسمه در همه‌ي سرعت‌ها نرم كار مي‌كند؟

اندازه: آيا بلندي تسمه نسبت به گام‌هاي بلند شما فضاي اضافي كافي دارد؟ ايا در رابطه با پهناي تسمه احساس راحتي مي‌كنيد؟

شيب: آيا ترديمل با نرمي شيب دار مي‌شود؟ آيا در حالت شيب دار با ثبات است؟

سرعت : آيا سرعت حداكثر پاسخگوي نيازهاي تمريني شما هست؟

كنترل‌ها : آيا نحوه قرار گرفتن كنترل‌ها دسترسي به آنها را آسان كرده است؟ آيا دكمه‌ي خاموش كردن اضطراري خارج از محل برخورد تصادفي است؟

قبل از خرید خود چند تردمیل را انتخاب و مورد تست قرار دهید تا بهترین را در میان آنها انتخاب کنید.


ادامه مطلب
نوشته شده در تاريخ شنبه 4 ارديبهشت 1395برچسب:, توسط هایپر جیم
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی :
 تردمیل خانگی | فروش تردمیل خانگی | خرید تردمیل خانگی| انواع تردمیل خانگی | فروش اقساطی تردمیل خانگی